W jednym z najciekawszych starć w ramach 1/8 finału Pucharu Polski zawodnicy Wisły Kraków zmierzą się w delegacji z Koroną Kielce. Piłkarze teamu z Grodu Kraka będą chcieli tym samym zakończyć serię meczów bez zwycięstwa na stadionie „Złocisto-krwistych”, która trwa od lipca 2013 roku.

Podopieczni Kiko Ramireza przystąpią do środowej potyczki po wygranym 2:0 starciu z Piastem Gliwice, przyczyniając się jednocześnie do zwolnienia Dariusza Wdowczyka z klubu z Górnego Śląska. Krakowianie natomiast zanotowali swoje piąte zwycięstwo w sezonie, wskakując na piątą pozycję w tabeli Lotto Ekstraklasy.

W gorszych nastrojach od ekipy z Miasta Królów do swojego środowego starcia przystąpią zawodnicy Korony. Kielczanie w miniony weekend ulegli w Poznaniu miejscowemu Lechowi, ponosząc swoją czwartą porażkę w sezonie. Tym samym w delegacji Korona nie wygrała w lidze już od pięciu spotkań.

Historia ligowych zmagań kielczan z Wisłą liczy 28 spotkań. Jak dotąd 12 razy górą w tego typu bojach byli wiślacy, dziewięć starć zakończyło się remisem, a siedem razy zwyciężali piłkarze Korony. Krakowianie w pięciu ostatnich meczach w Kielcach cztery razy przegrali, a raz zremisowali.

W poprzedniej kampanii obie ekipy rywalizowały ze sobą trzy razy. Warto odnotować, że dwukrotnie zwycięsko z tego typu potyczek wychodzili kielczanie, a raz szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyli piłkarze teamu spod Wawelu. Ostatnia potyczka z udziałem Korony i Wisły miała miejsce w maju i wygrała ją ekipa z Kielc, zwyciężając 3:2.

Jak wskazują analitycy LVBet, faworytem meczu są piłkarze Wisły, której szanse na zwycięstwo zostały ocenione na 38 procent. Prawdopodobieństwo, że wygra kielecka ekipa, wynosi 34 procent, a szanse na remis zostały ocenione na 28 procent.

20.09.2017, godz. 20:45 Kolporter Arena w Kielcach
KORONA KIELCE – WISŁA KRAKÓW

Opracował ŁP