Poznaliśmy wstępny plan przygotowań Wisły od nowego sezonu. Piłkarze pierwszy raz po urlopach spotkają się 13 czerwca.

– Od niedzieli, po meczu z Podbeskidziem, piłkarze mają wolne do 13 czerwca. Wtedy spotykamy się na pierwszych zajęciach. Po kilku lub kilkunastu dniach odpoczynku zawodnicy będą mieli również rozpisany swój plan indywidualny – powiedział trener Wisły Dariusz Wdowczyk.

Wisła na lato nie zaplanowała żadnego wyjazdu. Przygotowania do nowego sezonu odbywać się będą w ośrodku treningowym w Myślenicach. – Wszystkie treningi, które będziemy odbywali, będą odbywać się w Myślenicach. Nigdzie nie wyjeżdżamy – mówił szkoleniowiec.

– Pierwszy tydzień będzie przeznaczony na badania kardiologiczne i wydolnościowe, by w końcówce tego tygodnia odbyć dwa lub trzy zajęcia treningowe. Od następnego tygodnia, przed 9 lub 10 dni będziemy nonstop w Myślenicach. Zawodnicy nie będą wracali do Krakowa. Mówiąc po żołniersku, będziemy skoszarowani w Myślenicach – dodał.

W trakcie przygotowań Wisła rozegra pięć sparingowych spotkań. – Większość sparingów będziemy grali w Myślenicach. Na dzień dzisiejszy mamy potwierdzone trzy sparingi na pięć, które chcemy rozegrać – dodał.

Wśród rywali Wisły znajdą się Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec i MFK Rużomberok.