W dzisiejszym spotkaniu 10. kolejki PKO Ekstraklasy, Wisła Kraków zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. W jakim składzie przystąpią do tego meczu podopieczni Artura Skowronka? W wyjściowej jedenastce na pewno dojdzie do kilku roszad w porównaniu do ostatniego meczu z Rakowem Częstochowa.

Pewny miejsca w bramce jest Mateusz Lis, który po krótkiej przerwie (w trakcie której zastępował go Michał Buchalik) spowodowanej problemami zdrowotnymi wrócił do gry. Do dwóch zmian prawdopodobnie dojdzie w zestawieniu defensywy. Na murawie na pewno nie zobaczymy Macieja Sadloka, którego na środku obrony powinien zastąpić Adim Mehremić. Obok niego zagra oczywiście Michal Frydrych. Na lewej stronie po raz kolejny zobaczymy Dawida Abramowicza, natomiast na prawej obronie tym razem prawdopodobnie wystąpi Łukasz Burliga.

Kolejny występ w podstawowym składzie zaliczyć powinien Nikola Kuveljić, którego partnerem na środku drugiej linii będzie Patryk Plewka. Do dyspozycji trenera pozostają również Vullnet Basha i Gieorgij Żukow, ale obaj sobotni mecz rozpoczną na ławce rezerwowych. Wysuniętym pomocnikiem powinien być Chuca, natomiast miejsca na bokach boiskach prawdopodobnie zajmą Jean Carlos Silva i Stefan Savić. 

Do ataku zapewne wróci Felicio Brown Forbes, który w ostatnim meczu z Rakowem Częstochowa nie mógł wystąpić z powodu zapisów w umowie transferowej z jego były klubem.

Przewidywany skład Wisły: Lis – Burliga, Frydrych, Mehremić, Abramowicz – Jean Carlos, Plewka, Kuveljić, Chuca, Savić – Brown Forbes