Jakub Błaszczykowski
fot. Grzegorz Wajda

Już dzisiaj drużynę Wisły czeka trudny wyjazdowy pojedynek z Rakowem Częstochowa. Na jakie zestawienie jedenastki zdecyduje się Artur Skowronek? Nie ma wątpliwości, że dojdzie w niej do kilku zmian, także wymuszonych.

Podczas piątkowej konferencji prasowej trener “Białej Gwiazdy” potwierdził jedynie absencję Felicio Brown Forbesa. Reprezentant Kostaryki nie będzie mógł zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi ze względu na uniemożliwiający mu to zapis zawarty w umowie transferowej między klubami. Nie jest to jednak jedyny zawodnik, którego nie zobaczymy na murawie.

Do jednej ze zmian, w porównaniu do ostatniego meczu z Lechią Gdańsk, prawdopodobnie dojdzie w bramce zespołu. Niewykluczone bowiem, że wróci do niej Mateusz Lis, którego w ostatnich meczach zastępował Michał Buchalik.

Na środku defensywy pewne miejsce ma Michal Frydrych, któremu po raz kolejny towarzyszyć powinien Maciej Sadlok, choć do dyspozycji trenera jest także Adi Mehremić. Na lewej stronie wystąpi Dawid Abramowicz. Po przeciwnej stronie wydawało się, że miejsce wywalczył sobie Dawid Szot, ale cały czas naciska go David Niepsuj, który w niedzielę może zagrać do pierwszej minuty.

Największym problemem dla trenera Artura Skowronka będzie zestawienie drugiej linii. W niedzielę wystąpić nie będą mogli Yaw Yeboah, Gieorgij Żukow i Vullnet Basha. Na kogo więc postawi szkoleniowiec Wisły? Na pozycjach defensywnych pomocników powinni zagrać Nikola Kuveljić i Patryk Plewka, a przed nimi ustawiony będzie Chuca. Na skrzydłach powinni wystąpić Jakub Błaszczykowski i Stefan Savić.

Do gry w ataku, w miejsce Brown Forbesa, aspirowało trzech zawodników – Jean Carlos, Fatos Beciraj i Aleksander Buksa. Nie mamy wątpliwości, że trener Skowronek w meczu z Rakowem postawi na pierwszego z nich.

Przewidywany skład Wisły na mecz z Rakowem: Lis – Szot (Niepsuj), Frydrych, Sadlok,  Abramowicz – Plewka, Kuveljić – Błaszczykowski, Chuca, Savić – Jean Carlos.