Wygląda na to, że tylko bez Jakuba Bartosza piłkarze krakowskiej ekipy staną do rywalizacji przeciwko Lechii Gdańsk w ramach ósmej kolejki Lotto Ekstraklasy. Niewykluczone natomiast, że szansę gry od pierwszej minuty otrzyma w sobotni wieczór Kamil Wojtkowski.

Historia meczów Wisła – Lechia

Między słupkami bramki „Białej Gwiazdy” stanie najpewniej Mateusz Lis, który będzie miał przed sobą sprawdzony już na ligowych boiskach czteroosobowy blok defensywny składający się z: Jakuba Bartkowskiego, Marcina Wasilewskiego, Macieja Sadloka i Rafała Pietrzaka.

W drugiej linii Wisły zobaczymy w roli defensywnych pomocników Vullneta Bashę i Dawida Korta. Z kolei za plecami Zdenka Ondraska ustawieni będą: Rafał Boguski, Jesus Imaz i wspomniany już Wojtkowski.

Wielce prawdopodobne jest tym samym to, że na ławce rezerwowych sobotnie zawody zaczną Martin Kostal, czy Marko Kolar. W gronie rezerwowych spodziewany jest też Marcin Grabowski, który zasilił szeregi Wisły tego lata.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Lechią Gdańsk: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak, Basha, Kort, Boguski, Jesus Imaz, Wojtkowski, Ondrasek.