Już w niedzielę Wisłę Kraków czeka trzecie spotkanie w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy. Rywalem “Białej Gwiazdy” na stadionie przy ulicy Reymonta będzie Korona Kielce. W jakim składzie wiślacy rozpoczną to spotkanie? Prezentujemy przewidywany przez nas skład.

Szkoleniowiec Wisły Artur Skowronek przeciwko Koronie nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników, w wyniku czego będzie zmuszony do dokonania kilku zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do dwóch pierwszych meczów z Jagiellonią Białystok i Zagłębiem Lubin.

Z powodu kontuzji mięśniowej odniesionej w pierwszej połowie ostatniego meczu z Zagłębiem na prawej obronie zabraknie Łukasza Burligi. Uraz stawu skokowego eliminuje z gry także Alona Turgemana, którego prawdopodobnie zabraknie także w kolejnych meczach. Na lewym skrzydle tym razem nie zobaczymy także Kamila Wojtkowskiego, który musi pauzować za żółte kartki. Jego absencja wymusza na trenerze konieczność skorzystania z innego młodzieżowca.

Czytaj także:
Wisła vs Korona. Zapowiedź, typy, kursy
Kto zastąpi Wojtkowskiego w roli młodzieżowca?

Na prawej stronie defensywy wystąpi prawdopodobnie David Niepsuj, który zastępował już Burligę w drugiej połowie ostatniego meczu w Lubinie. Do wyjściowego składu wskoczą prawdopodobnie także Michał Mak i Aleksander Buksa. Pierwszy powinien zająć miejsce na lewym skrzydle, natomiast popularny “Buksik” zastąpił kontuzjowanego napastnika z Izraela.

Do zdrowia powoli wracają Hebert i Paweł Brożek, ale ich występ od pierwszej minuty juz w meczu z Koroną wydaje się mało prawdopodobny.

Przewidywany skład Wisły na mecz z Koroną:

Michał Buchalik – David Niepsuj, Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Maciej Sadlok – Vullnet Basha, Gieorgij Żukow – Jakub Błaszczykowski, Vukan Savicević, Michał Mak – Aleksander Buksa