W sobotę podopiecznych Macieja Stolarczyka czeka kolejne spotkanie w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy. Tym razem rywalem będzie Górnik Zabrze. Już teraz wiemy, że w wyjściowym składzie “Białej Gwiazdy”, w porównaniu do ostatniego meczu z Lechem Poznań dojdzie przynajmniej do jednego zmiany.

Na boisku, z powodu kontuzji odniesionej podczas jednego z treningów w tym tygodniu, nie będzie mógł pojawić się Jakub Bartosz. Kandydatów do jego zastąpienia od pierwszej minuty jest kilku. Do podstawowej jedenastki może wrócić Rafał Boguski, ale na występ z pewnością liczą również Tibor Halilović czy Kamil Wojtkowski.

Po dobrym występie w Poznaniu, trudno spodziewać się innych roszad w wyjściowej jedenastce. W pełni gotowy do gry jest Zoran Arsenić, ale nie wiadomo, czy trener Maciej Stolarczyk zdecyduje się na dokonanie roszad w formacji defensywnej.

W bramce kolejne spotkanie od pierwszej minuty rozegra Mateusz Lis. Trener “Białej Gwiazdy” podczas przedmeczowej konferencji zaapelował do kibiców o udzielenie wsparcia 20-letniemu bramkarzowi, dla którego będzie to dopiero czwarty występ w Ekstraklasie.

– Nie jest łatwo wejść jako pozycja numer 1 do bramki takiego klubu jak Wisła Kraków. Chciałbym prosić wszystkich kibiców o wsparcie dla Mateusza Lisa by czuł się tutaj jak w domu. Decyzje kadrowe biorę na siebie – powiedział szkoleniowiec Wisły.

Przewidywany skład Wisły na mecz z Górnikiem

Mateusz Lis – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Vullnet Basha, Dawid Kort – Rafał Boguski, Jesus Imaz, Martin Kostal – Zdenek Ondrasek