Wisła Kraków w ostatnich dwunastu meczach ligowych w delegacji nie rozpieszczała swoich kibiców, notując w nich zaledwie jedno zwycięstwo. Szalę zwycięstwa na swoją stronę ekipa z Grodu Kraka przechyliła w boju z Łódzkim Klubem Sportowym, wygrywając z beniaminkiem PKO Ekstraklasy 4:2. W niedzielne popołudnie krakowianie powalczą o swoje drugie zwycięstwo z rzędu na obiekcie rywala. Wszystko wskazuje na to, że wiślacy zagrają z Zagłębiem Lubin w ustawieniu 4-5-1.

Skowronek: W zespole wciąż są spore rezerwy [konferencja prasowa]

Między słupkami bramki krakowian stanie najpewniej Michał Buchalik, który rozegra swój 22 mecz ligowy w tym sezonie. Na środku obrony zagrają prawdopodobnie Hebert i Lukas Klemenz.

Jeśli ostatecznie Brazylijczyk nie będzie mógł zagrać, to jego miejsce powinien zająć Rafał Janicki. Na bokach defensywy zagrać powinni Łukasz Burliga i Maciej Sadlok.

W środku pola zagrają Vullnet Basha, Gieorgij Żukow oraz Vukan Savicević. Na skrzydłach operować będą pewnie Jakub Błaszczykowski i Kamil Wojtkowski.

Z kolei z roli środkowego napastnika wywiązywać się będzie starał Alon Turgeman, który już w swoim debiutancki występie zaliczył premierowe trafienie w nowej drużynie.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Zagłębiem Lubin: Buchalik – Burliga, Hebert, Klemenz, Sadlok, Basha, Savicević, Żukow, Błaszczykowski, Wojtkowski, Turgeman.