W debiucie trenerskim Artura Skowronka w roli szkoleniowca Wisły Kraków wszystko wskazuje na to, że nie będzie rewolucji w składzie. „Biała Gwiazda” w starciu w ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Śląskowi Wrocław zagra najpewniej w ustawieniu 4-2-3-1.

Michał Mak niepewny gry, Wojtkowski i Wasilewski muszą uważać na kartki

Między słupkami bramki wiślaków stanie Michał Buchalik. W tym sezonie golkiper Wisły zaliczył już 15 meczów. Przed pochodzącym z Rybnika zawodnikiem powinien być czteroosobowy blok defensywny, składający się z: Macieja Sadloka, Rafała Janickiego, Lukasa Klemenza i Davida Niepsuja.

W roli defensywnych pomocników brylować powinni Vukan Savicević i Vullnet Basha. Młodzieżowcem w wyjściowym składzie Wisły będzie prawdopodobnie Kamil Wojtkowski, któremu na bokach pomagać będą Rafał Boguski i Silva.

Tymczasem w ataku „Białej Gwiazdy” zagra najpewniej Paweł Brożek, który w tym sezonie w 12 meczach zaliczył siedem trafień i jedną asystę.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie ze Śląskiem Wrocław: Buchalik – Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj, Savicevic, Basha, Wojtkowski, Boguski, Silva, Paweł Brożek.