Wisła Kraków w niedzielne popołudnie rozegra swoje kolejne spotkanie w ramach trwającego sezonu PKO Ekstraklasy, mierząc się ze Stalą Mielec. Mecz ten będzie wyjątkowy dla trenera Artura Skowronka, który w przeszłości prowadził ekipę z Podkarpacia, a tym razem na Stadionie Miejskim w Mielcu stanie po przeciwnej stronie barykady. Na jaki skład zdecyduje się opiekun teamu z Grodu Kraka? Przedstawiamy poniżej przewidywany skład wiślaków.

Przedstawiamy rywala – Stal Mielec

Wisła Kraków jak na razie w pięciu rozegranych bojach ligowych w kampanii 2020/2021 zaliczyła trzy remisy i dwie porażki. „Biała Gwiazda” wciąż nie ma na swoim koncie wygranej. Czy pierwszy triumf będzie miał miejsce w na stadionie Stali? Przekonamy się wkrótce.

Bramkarz pewnym punktem zespołu

Między słupkami krakowian spodziewać się można Mateusza Lisa. Przed bramkarzem Wisły na środku obrony mogą zagrać dwaj obcokrajowcy, czyli Adi Mehremić i Michal Frydrych. Na bokach defensywy spodziewać się natomiast można polskich akcentów. Na lewej obronie może zagrać Dawid Abramowicz, z kolei na prawej stronie możliwy jest występ Łukasza Burligi. Jednocześnie Lukas Klemenz, czy Maciej Sadlok zacząć mają zawody jako rezerwowi.

Wygląda na to, że krakowski team w konfrontacji z mielczanami zaprezentuje się w ustawieniu 4-3-2-1. Środek pola będzie zatem wypełniony w krakowskiej Wiśle takimi piłkarzami jak: Patryk Plewka, Nikola Kuveljić oraz Vullnet Basha. Na skrzydłach operować mają z kolei Yaw Yeboah i Stefan Savić.

Bardzo realny debiut

W roli wysuniętego napastnika zobaczymy najpewniej Felicio Browna Forbesa, który ma zadebiutować w szeregach „Białej Gwiazdy”. Przypomnijmy, że Kostarykanin z niemieckim paszportem wzmocnił Wisłę w trakcie ostatniej sesji transferowej, trafiając do teamu z Grodu Kraka z Rakowa Częstochowa.

Wygląda na to, że w niedzielnym starcu nie będzie mógł zagrać Jakub Błaszczykowski, który według medialnych doniesień jest tym zawodnikiem, który był w Wiśle zakażony na COVID-19. Ponadto wyłączony z gry z powodu zaległości treningowych, o czym informuje „Przegląd Sportowy”, może być Gieorgij Żukow.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz ze Stalą Mielec: Lis – Abramowicz, Mehremić, Frydrych, Burliga, Basha, Plewka, Kuveljić, Savić, Yeboah, Brown-Forbes.