Dzisiaj wieczorem krakowska Wisłą rozegra swoje przedostatnie spotkanie w PKO Ekstraklasie i ostatnie na stadionie swojego rywala. Do swojej potyczki „Biała Gwiazda” przystąpi, chcąc odnieść swoje 14. zwycięstwo w sezonie. Poniżej przedstawimy informacje na temat przewidywanego składu wiślaków według „Przeglądu Sportowego”.

Lukas Klemenz zagrożony dwumeczową pauzą

Wszystko skazuje na to, że swój piąty mecz w kończącym się sezonie polskiej ekstraklasy zaliczy Mateusz Lis. Bramkarz krakowian będzie miał przed sobą tradycyjnie czteroosobowy blok defensywny, ale nieco odmieniony względem poprzednich spotkań z powodu absencji Rafała Janickiego. Tym samym na środku obrony spodziewać się można Lukasa Klemenza i Marcina Wasilewskiego. Na bokach defensywy zagrają najpewniej David Niepsuj i Maciej Sadlok.

Tym razem wiślacy mają zagrać w mocno „rozszczepionym” ustawieniu 4-5-1, co ma na celu zapobiec rozwinięciu skrzydeł przez „Miedziowych”, a przed wszystkim ograniczenie wolności na bosku Filipowi Starzyńskiemu, który jest w trakcie najlepszym asystentem rozgrywek.

W drugie linii Wisły zobaczymy najprawdopodobniej Vullneta Bashę, obok którego spodziewać się można Nikoli Kuveljicia i Damiana Pawłowskiego, Tymczasem na skrzydłach operować mają Rafał Boguski i Kamil Wojtkowski. Z kolei w ataku „Białej Gwiazdy” o swoje szóste trafienie w sezonie w dziewiątym występie postara się Alon Turgeman.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Zagłębiem Lubin: Lis – Sadlok, Klemenz, Wasilewski, Niepsuj, Basha, Kuveljić, Boguski, Pawłowski, Wojtkowski, Turgeman.