Dzisiaj o godzinie 18:00 na stadionie im. Henryka Reymana piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się z Rakowem Częstochowa. Według informacji „Przeglądu Sportowego” atak „Białej Gwiazdy” w tym boju oparty będzie na Lubomirze Tupcie. Kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności ma otrzymać również Dawid Szot.

Artur Skowronek: Musimy dać z siebie 110 procent

W bramce krakowskiej drużyny tradycyjnie zagra dzisiaj Michał Buchalik. Z kolei defensywa będzie wzmocniona wracającym po zawieszeniu Macieju Sadloku. Oprócz byłego zawodnik chorzowskiego Ruchu w szeregach Wisły w obronie zobaczymy najpewniej Łukasza Burligę, Lukasa Klemenza i Heberta.

W roli defensywnych pomocników prawdopodobnie wystąpią Vullent Basha i Geiorgij Żukow. Dobrą wiadomością dla trenera Artura Skowronka jest natomiast fakt, że będzie mógł skorzystać już z Vukana Savicevicia, który zagra najpewniej za plecami Słowaka Tupty. Na skrzydłach operować będą z kolei młodzieżowiec Szot i Jakub Błaszczykowski.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Rakowem Częstochowa: Buchalik – Burliga, Hebert, Klemenz, Sadlok, Basha, Żukow, Błaszczykowski, Savicevic, Szot, Tupta.