W sobotnie popołudnie piłkarze krakowskiej Wisły zagrają czwarty w tym sezonie mecz w ramach polskiej ekstraklasy. Niewykluczone, że debiut w szeregach „Białej Gwiazdy” zaliczy Serafin Szota.

Maciej Stolarczyk: Mamy swoją siłę i potencjał [konferencja prasowa]

Młody pomocnik niedawno dołączył do Wisły z Zagłębia Lubin. Tymczasem fakt, że kontuzji w poniedziałek nabawił się Vullnet Basha może sprawić, że 20-latek w sobotnim boju zagra przeciwko Pogoni Szczecin, chociaż do tej pory zawodnik najczęściej grywał jako środkowy obrońca.

O ile w składzie Wisły szykują się zmiany w drugiej linii, to raczej spokojny o miejsce w pierwszym składzie na sobotni bój może być Michał Buchalik.

Przed byłym bramkarzem Ruchu Chorzów zagrają najpewniej David Niepsuj (były piłkarz „Portowców”), Lukas Klemenz, Rafał Janicki i Maciej Sadlok. Z kolei obok Dawida Szota w pomocy powinni wystąpić Vukan Savicevic oraz Jean Carlos Silva.

Ofensywny tercet teamu z Grodu Kraka składać się będzie najprawdopodobniej z takich piłkarzy jak Denys Bałaniuk, Michał Mak, czy Paweł Brożek.

Warto natomiast zaznaczyć, że szkoleniowiec Wisły będzie miał też do swojej dyspozycji takich piłkarzy jak Marcin Wasilewski, Rafał Boguski, czy Jakub Błaszczykowski. Szczególnie ostatni z wymienionych może być cennym wzmocnieniem.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Pogonią Szczecin: Buchalik – Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok, Silva, Szot, Savicevic, Bałaniuk, Mak, Brożek.