Wisła Kraków w sobotnie popołudnie rozegra swoje drugie spotkanie po ostatniej przerwie reprezentacyjnej. „Biała Gwiazda” w meczu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na swoim obiekcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W jakim zestawieniu do swoje potyczki mogą przystąpić piłkarze teamu z Grodu Kraka? O tym poniżej.

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Historia ligowych meczów

Wisła Kraków do swojego spotkania przystąpi opromieniona wysoką wygraną nad Stalą Mielec. Team ze stolicy Małopolski wygrał 6:0, poprawiając swoje nastroje po serii meczów bez wygranej.

Kolejną okazją na powiększenie dorobku punktowego krakowskiej drużyny będzie batalia z „Góralami”. Wiele wskazuje na to, że zbyt wielu zmian w składzie w szeregach krakowian nie będzie. Jedna z nich prawdopodobnie nastąpi w bramce, gdzie Mateusza Lisa może zastąpić Michał Buchalik.

W obronie zobaczymy najpewniej czwórkę w składzie: Dawid Abramowicz, Maciej Sadlok, Michal Frydrych i Dawid Szot. Na pozycjach defensywnych pomocników spodziewać się można duetu: Vullnet Basha i Patryk Plewka, natomiast przed nimi grające Chucę.

Kluczem do zwycięstwa w ostatnim spotkaniu Wisły była świetna postawa Yawa Yeboaha, więc ten piłkarz także może być spokojny gry w sobotnim boju na prawym skrzydle. Po przeciwnej stronie boiska operować może natomiast Jean Silva.

W roli wysuniętego napastnika zobaczymy prawdopodobnie Felicio Browna Forbesa, który ma już za sobą premierowe trafienie w nowej drużynie.

Wygląda na to, że w boju przeciwko bielszczanom w szeregach krakowskiego zespołu zabraknie takich graczy jak: Adi Mehremić czy Gieorgij Żukow.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała: Buchalik – Abramowicz, Sadlok, Frydrych, Szot, Basha, Chuca, Plewka, Yeboah, Jean Silva, Brown-Forbes.