Wisła Kraków w drugim piątkowym meczu w ramach czwartej kolejki polskiej ekstraklasy o godzinie 20:30 zmierzy się z Wisłą Płock. Spotkanie odbędzie się na stadionie im. Henryka Reymana. Tymczasem poniżej prezentujemy przewidywane składy na to starcie według medialnych doniesień.

Wisła Kraków rozegra dzisiaj swoje 32. spotkanie ligowe w historii przeciwko „Nafciarzom” i 28. w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na dzisiaj lepszym bilansem bezpośrednich starć mogą pochwalić się zawodnicy „Białej Gwiazdy”.

Pięciu lub sześciu obcokrajowców

W jakim składzie zagrają dzisiaj wiślacy? Między słupkami teamu z Grodu Kraka stanie dzisiaj najpewniej Mateusz Lis, który będzie mógł rozegrać swoje czwarte spotkanie w tym sezonie w PKO Ekstraklasie. Przed młodym golkiperem spodziewać się można czteroosobowego bloku defensywnego, który będzie się składał z takich zawodników jak: Dawid Abramowicz, Adi Mehremić, Rafał Janicki i Maciej Sadlok. Chociaż niewykluczone, że w miejsce tego pierwszego pojawi się w defensywie Dawid Szot, który ma spełnić w krakowskiej ekipie wymóg dotyczący młodzieżowca w wyjściowym składzie.

W roli defensywnych pomocników pewny gry wydaje się Vullnet Basha. Zagadką pozostaje, kto zagra obok niego. Faworytem wydaje się Gieorgij Żukow. Niemniej “Przegląd Sportowy” wskazuje, że obok Albańczyka ma wystąpić młody Szot. Najpopularniejszy dziennik sportowy w Polsce stawia też na występ Stefana Savicia, który ma odpowiadać za poczynania ofensywne wraz z Jakubem Błaszczykowski i Yawem Yeboahem.

W roli wysuniętego napastnika ma wystąpić Jean Carlos Silva. Tym sam na ławce rezerwowych zawody zaczną Aleksander Buksa i Fatos Beciraj.

Przewidywany skład według „Przeglądu Sportowego”: Lis – Abramowicz, Mehremić, Janicki, Sadlok, Szot, Basha, Yeboah, Błaszczykowski, Savić, Jean Carlos.

Przewidywany skład Wisły Kraków według „WislaKrakow.com”: Lis – Szot, Mehremić, Janicki, Sadlok, Basha, Żukow, Yeboah, Chuca (Błaszczykowski), Abramowicz, Jean Carlos.