Osłabiona brakiem kilku zawodników krakowska Wisła zmierzy się w niedzielę z aktualnymi wicemistrzami Polski, chcąc zmazać plamę za porażkę z jesieni. Szkoleniowiec „Biały Gwiazdy” będzie siłą rzeczy musiał przeprowadzić kilka zmian w swoim składzie.

Sytuacja kadrowa Wisły Kraków przed meczem z Legią Warszawa

Jedną z postaci, która może być pewna występu w szeregach Wisły w niedzielnym klasyku, jest Michał Buchalik. Golkiper krakowian wystąpi prawdopodobnie w swoim 28 spotkaniu w trakcie trwającej kampanii PKO Ekstraklasy.

Odmieniona natomiast może być linia obrony w krakowskiej ekipie. Wierząc doniesieniom „Przeglądu Sportowego”, na prawej stronie defensywy może zagrać Lukas Klemenz. Lewym obrońcą w tym boju ma być natomiast Łukasz Burliga. W roli środkowych obrońców wystąpią najpewniej Hebert i Rafał Janicki.

Wisła – Legia, czyli po prostu wielkie starcie

W pomocy zobaczymy dwóch defensywnych pomocników, którymi będą Vullnet Basha i Gieorgij Żukow. Przed nimi ustawiony powinien być z kolei ofensywny kwartet, składający się z: Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Wojtkowskiego i Chuki. W roli wysuniętego napastnika zagrać powinien Lubomir Tupta. W kontekście byłego zawodnika RB Lipsk pojawiły się głosy, że mógł też doznać urazu, więc gdyby nie był zdolny do gry, to najpewniej jego miejsce zajmie Aleksander Buksa, który zagrałby w roli napastnika, a na skrzydło powędrowałby Słowak Tupta.

W odniesieniu do kapitana Wisły warto zaznaczyć natomiast, że grać on będzie najpewniej przeciwko Michałowi Karbownikowi. Pojedynki te zapowiadają się bardzo ciekawie, mając na uwadze, że doświadczony piłkarz będzie rywalizował z młodym i gniewnym, któremu wróży się świetlaną przyszłość.

Z wymienionych wyżej piłkarzy warto podkreślić, że na kartki uważać muszą Basha i Burliga, gdyż taka kara eliminowałaby ich z gry przeciwko Rakowowi Częstochowa w Krakowie. Dodajmy, że na kartkę musi też uważać David Niepsuj.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Legią Warszawa: Buchalik – Burliga, Hebert, Janicki, Klemenz, Basha, Żukow, Chuca, Wojtkowski (Buksa), Błaszczykowski, Tupta.