Na zakończenie piłkarskiej soboty w polskiej ekstraklasie piłkarze krakowskiej Wisły na swoim stadionie zmierzą się z Koroną Kielce. W trakcie trwającej kampanii „Biała Gwiazda” mierzyła się już dwa razy ze „Złocisto-krwistymi”. Dzisiaj powalczy o swoje drugie zwycięstwo nad tą ekip a w sezonie 2019/2020. Poniżej przedstawiamy przewidywany skład wiślaków na ten bój.

Wisła Kraków – Korona Kielce: Transmisja TV i online

Między słupkami bramki teamu z Grodu Grada stanie Mateusz Lis, który od kilku meczów jest pewnym punktem zespołu. W obronie znajdzie się miejsce dla czterech piłkarzy. Na środku defensywy zagrają najpewniej Rafał Janicki i Lukas Klemenz. Z kolei na bokach wymienioną dwójkę wspierać będą David Niepsuj i Maciej Sadlok.

Szeroko ustawiona może być druga linia krakowskiego teamu z wyraźnie cofniętymi Vullnetem Bashą. W środku pola pomagać mu powinni Damian Pawłowski i Chuca. Tymczasem na skrzydłach grać mogą Rafał Boguski i Mateusz Hołownia.

W roli napastnika zagrać może Alon Turgeman, który w tej kampanii w siedmiu spotkaniach PKO Ekstraklasy zaliczył cztery trafienia.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Koroną: Lis – Sadlok, Klemenz, Janicki, Niepsuj, Basha, Chuca, Pawłowski, Boguski, Hołownia, Turgeman.