Bardzo interesująco zapowiada się dzisiaj mecz w ramach pierwszej kolejki polskiej ekstraklasy, w którym Wisła Kraków w delegacji zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Mając na uwadze, że trener „Białej Gwiazdy” ma praktycznie wszystkich zawodników do swojej dyspozycji, trudno wytypować wyjściowy skład na bój z „Dumą Podlasia”. Wydaje się jednak, że większych niespodzianek być nie powinno.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków: Transmisja TV i online

Między słupkami krakowskiej ekipy stanie prawdopodobnie ten, który kończył sezon 2019/2020 między słupkami Wisły, czyli Mateusz Lis. Defensywa „Białej Gwiazdy” składać się będzie najpewniej ze szkieletu znanego z poprzedniej kampanii, czyli na lewej obronie zagra Maciej Sadlok. Środkowymi defensorami będą Rafał Janicki i Lukas Klemenz. Tymczasem na prawej stronie znajdzie się Łukasz Burliga.

Wiele wskazuje na to, że wiślacy zagrają w ustawieniu 4-2-3-1, więc w roli defensywnych pomocników zobaczymy Gieorgija Żukowa i Nikolę Kuveljicia. Przed nimi powinno się znaleźć miejsce dla Jakuba Błaszczykowskiego, Stefana Savicia. Niewiadomą pozostaje tylko to, kto zagra na lewym skrzydle. Może się tu znaleźć miejsce zarówno dla Michała Maka, jak i Jeana Carlosa.

W roli napastnika wystąpi prawdopodobnie Aleksander Buksa, który będzie też jedynym młodzieżowcem w wyjściowym składzie „Białej Gwiazdy”. Warto odnotować, że alternatywami do spełnienia przepisu młodzieżowca są w kadrze Wisły tacy piłkarze jak: Daniel Hoyo-Kowalski, Dawid Szot, czy Patryk Plewka.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Jagiellonią Białystok: Lis – Sadlok, Janicki, Klemenz (Mehremić), Kuveljić, Żukow, Błaszczykowski, Jean Carlos (, Chuca, Mak), Savic, Buksa.