Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu 2019/2020 w polskiej ekstraklasie piłkarze Wisły Kraków mają na swoim koncie 38 punktów. Okazję do powiększenia swojego dorobku wiślacy będą mieć w sobotni wieczór, mierząc swoje siły.

Wiślacy zagrożeni pauzą w meczu z ŁKS-em

Po serii meczów Michała Buchalika między słupkami „Białej Gwiazdy” wygląda na to, że nastał czas Mateusza Lisa, Zawodnik do starcia z Wisłą Płock czekał 13 miesięcy na okazję do gry, gdy się w końcu doczekał, to zachował czyste konto.

W obronie spodziewać się można czteroosobowego bloku defensywnego, gdzie na środku obrony grać będą najpewniej Hebert i Rafał Janicki. Tymczasem na bokach defensywy grać mają Maciej Sadlok i Lukas Klemenz, o czym informuje „Przegląd Sportowy”.

W roli defensywnych pomocników zagrać mają Vullnet Basha i Nikola Kuveljić. Z kolei za plecami awizowanego do gry w wyjściowym składzie Alona Turgemana w ataku spodziewać się można Jakuba Błaszczykowskiego, Aleksandra Buksy i Chuki.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Górnikiem Zabrze: Lis – Sadlok, Hebert, Janicki, Klemenz, Basha, Kuveljić, Błaszczykowski, Buksa, Chuca, Turgeman.