Wisła Kraków dzisiaj zmierzy się w delegacji z Górnikiem Zabrze w meczu piątej kolejki polskiej ekstraklasy. W powszechnej opinii „Biała Gwiazda” na Górnym Śląsku może spodziewać się sromotnego lania. W każdym razie wiślacy mają nadzieję, że w boju z liderem rozgrywek będzie miało miejsce przełamanie.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków: transmisja, gdzie oglądać online?

W jakim składzie krakowianie przystąpią do potyczki z „Górnikami”? Wygląda na to, że w składzie krakowian spodziewać się można niespodzianek. W bramce co prawda pewny miejsca w wyjściowym składzie może być Mateusz Lis. W każdym razie występ Macieja Sadloka stoi już pod dużym znakiem zapytania.

Niewykluczone, że skład defensywy teamu z Grodu Kraka będzie oparty na Michale Frydrychu, który niedawno dołączył do Wisły. Obok Czecha w defensywie mogą wystąpić Łukasz Burliga, Dawid Abramowicz i Adri Mehremić. Nie skreślalibyśmy też Davida Niepsuja, który także znajduje się w planie na grę trenera Artura Skowronka.

W drugiej linii tradycyjnie Wisła zagra z pięcioma zawodnikami, w tym przynajmniej w teorii z dwoma skrzydłowymi. Raczej zabraknie w szeregach „Białej Gwiazdy” reprezentanta Polski w osobie Jakuba Błaszczykowskiego. Obecni mają być natomiast Yaw Yeboah oraz Nikola Kuveljić. Pierwszy ma zagrać na boku w ofensywnym tercecie, drugi jako defensywny pomocnik.

Partnerem serbskiego pomocnika tuż przed czteroosobowym blokiem defensywnym ma być Patryk Plewka. Za Jean Carlosem w ataku ma być natomiast ustawiony Gieorgij Żukow. Z kolei drugim skrzydłowym w składzie krakowskiej Wisły ma być Stefan Savic.

Przewidywany skład według „Przeglądu Sportowego”: Lis – Szot, Frydrych, Mehremić, Sadlok, Żukow, Basha, Chuca, Błaszczykowski, Buksa, Jean Carlos.

Przewidywany skład Wisły Kraków według „WislaKrakow.com”: Lis – Burliga (Niepsuj), Frydrych, Mehremić, Abramowicz, Kuveljić, Plewka, Żukow, Savić, Yeboah, Jean Carlos.