W niedzielę piłkarze Wisły Kraków rozegrają swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Na drodze „Białej Gwiazdy” stanie Arka Gdynia. „Przegląd Sportowy” sugeruje na swoich łamach, że wyjściowym składzie Wisły znajdą się między innymi Mateusza Hołownia i Nikola Kuvlejic.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Arką

W bramce wiślaków tradycyjnie ma stanął Michał Buchalik, który jak na razie zaliczył wszystkie mecze ligowe w trakcie trwającego sezonu. W defensywie wgląda na to, że też większych zmian nie będzie i Artur Skowronek postawi na czteroosobowy blok defensywny, składający się z: Heberta, Rafała Janickiego, Lukasa Klemenza i Łukasza Burligi.

W drugiej linii w roli defensywnych pomocników zagrają Gieorgij Żukow oraz wspominany już na wstępie Serb Kuveljic. Tymczasem przed nimi zobaczymy najpewniej: Jakuba Błaszczykowskiego, Vukana Savicevicia i lewego obrońcę wypożyczonego z Legii Warszawa w osobie Hołowni.

W ataku krakowian spodziewać się można Rafała Boguskiego. Chociaż do dyspozycji szkoleniowca „Białej Gwiazdy” są też Aleksander Buksa, Alon Turgeman, czy Lubomir Tupta.

Przewidywany skład Wisły Kraków na spotkanie z Arką Gdynia: Buchalik – Burliga, Klemenz, Janicki, Hebert, Żukow, Kuveljic, Błaszczykowski, Savicevic, Hołownia, Boguski.