Po dwóch porażkach z rzędu krakowska Wisła będzie chciała się przełamać w starciu z Koroną Kielce w ramach 10. kolejki polskiej ekstraklasy. Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj wieczorem okazję do gry od pierwszej minuty otrzyma Patryk Plewka.

Maciej Stolarczyk: Zaliczyliśmy wpadkę, ale mój zespół prezentuje się dobrze

W bramce „Białej Gwiazdy” raczej na pewno zagra Mateusz Lis, który najpewniej zaliczy swój ósmy mecz w tym sezonie w krakowskiej drużynie. 21-latek w trwającej kampanii tylko dwa razy zachował czyste konto, puszczając łącznie osiem bramek.

W defensywie Wisły od lewej powinni zagrać Rafał Pietrzak, Maciej Sadlok, Marcin Wasilewski i Jakub Bartkowski. Z kolei w drugiej linii obok wspominanego już na wstępie 18-latka w osobie Plewki zagrają prawdopodobnie Dawid Kort i Jesus Imaz.

Na skrzydłach powinni wystąpić Rafał Boguski i Martin Kostal, a w roli wysuniętego napastnika zagrać powinien Zdenek Ondrasek, który z siedmioma trafieniami na koncie jest po dziewięciu kolejkach Lotto Ekstraklasy liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Koroną Kielce: Lis – Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Bartkowski, Plewka, Kort, Jesus Imaz, Boguski, Kostal, Ondrasek.