W mocno zmienionym składzie do swojego dzisiejszego spotkania przystąpi krakowska Wisła, który w meczu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy zmierzy się w delegacji z Górnikiem Zabrze. Wszystko wskazuje na to, że w ekipie z Grodu Kraka znajdą się Jakub Błaszczykowski i Sławomir Peszko.

Górnik Zabrze vs Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

W trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach szeregi „Białej Gwiazdy” opuścili Zdenek Ondrasek, Zoran Arsenić, Jesus Imaz oraz Martin Kostal. Tym samym wyjściowy skład Wisły będzie dzisiaj mocno zmieniony.

W bramce nie powinno być zmian i okazje do swojego kolejnego występy między słupkami krakowskiej drużyny powinien otrzymać Mateusz List. Przed nim powinien zostać ustawiony czteroosobowy blok defensywny, składający się z: Mateja Palcicia, Marcina Wasilewskiego, Macieja Sadloka i Rafała Pietrzaka.

Zdecydowanie najwięcej zmian względem rundy jesiennej będzie w drugiej linii. Jako defensywnych pomocników powinniśmy dzisiaj zobaczyć Vullneta Bashę i Patryka Plewkę. Z kolei za poczynania ofensywne odpowiedzialni powinni być: Jakub Błaszczykowski, Sławomir Peszko, Krzysztof Drzazga i Marko Kolar, który najpewniej będzie wysuniętym napastnikiem.

Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek sędziego w tym starciu zaplanowany jest na godzinę 18:00. Transmisja ze spotkania będzie miała miejsce na antenie Eurosportu.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Górnikiem Zabrze: Lis – Palcić, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak, Basha, Plewka, Błaszczykowski, Peszko, Drzazga, Kolar.