W trzecim w tym roku spotkaniu ligowym piłkarze krakowskiej Wisły zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Podopieczni Joana Carrillo powalczą o to, aby wskoczyć na piąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Poniżej przedstawiamy przewidywany skład na to starcie.

W bramce nie powinno być niespodzianki i od pierwszej minuty na stadionie przy Okrzei najpewniej zobaczymy Michała Buchalika. Urodzony w Rybniku bramkarz zaliczy najpewniej swoje 111 spotkanie w polskiej ekstraklasie.

W defensywie wszystko wskazuje na to, że znów zabraknie Arkadiusza Głowackiego. Środek obrony składać się będzie tym samym z Marcina Wasilewskiego oraz Zorana Arsenicia. Na bokach defensywy zobaczymy natomiast Jakuba Bartkowskiego i Maceja Sadloka.

W drugiej linii powinni wystąpić trzej zawodnicy, którymi będą: Tomasz Cywka, Pol Llonch oraz Nikola Mitrović. 31-latek zaliczy najprawdopodobniej swoje trzecie spotkanie w szeregach „Białej Gwiazdy”.

Tymczasem ofensywny tercet składać się będzie z Rafała Boguskiego, Jesusa Imaza i niezastąpionego w tej kampanii w szeregach krakowskiej ekipy Carlitosa Lopeza, który cały czas goni w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców prowadzącego Igora Angulo.

Opracował ŁP