Po remisie z Lechią Gdańsk kolejną ekipą z Trójmiasta, która stanie na drodze Wisły Kraków w walce o grupę mistrzowską będzie Arka Gdynia. Poniżej prezentujemy, w jakim naszym zdaniem składzie, zagra drużyna „Białej Gwiazdy” z ekipą z Gdyni.

W bramce nie mamy żadnych wątpliwości, że stanie Michał Buchalik, który ma za sobą całkiem niezły występ na Energa Arena. Tymczasem w obronie najpewniej znów zabraknie Arkadiusza Głowackiego.

Wszystko wskazuje na to, że na środku defensywy ponownie zagrają Zoran Arsenić i Marcin Wasilewski. Na prawej stronie obrony wystąpi najpewniej Jakub Bartkowski, a po przeciwnej Maciej Sadlok, który wciąż ma szanse na to, aby znaleźć się w kadrze na mundial w Rosji.

W drugiej linii powinniśmy zobaczyć Pola Lloncha i Tomasza Cywkę, którzy raczej będą pomagać w obronie.

Z kolei bardziej ofensywne zadania powinien mieć Tibor Halilović. Tymczasem na skrzydłach zobaczymy najprawdopodobniej Rafała Boguskiego i Jesusa Imaza, który dał bardzo dobrą zmianę przed tygodniem w Gdańsku, luzując ze składu Patryka Małeckiego.

Z kolei w ataku wystąpi Carlitos Lopez, który ma zamiar znów zmniejszyć dystans do prowadzącego w klasyfikacji strzelców polskiej ekstraklasy Igora Angulo.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz z Arką Gdynia:

Wisła K. (4-3-3): Buchalik – Bartkowski, Arsenić, Wasilewski, Sadlok, Llonch, Cywka, Halilović,  Boguski, Imaz, Carlitos.

Opracował ŁP