Wisła przerwała złą passę w Kielcach. W niedzielnym meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy podopieczni Joana Carrillo pewnie 3:0 pokonali miejscową Koronę.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Wisły, która już w piątej minucie wyszła na prowadzenie. Kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Carlitos, który najpierw minął trzech zawodników, a następnie trafił do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W kolejnych minutach Korona starała się odpowiedzieć. Nerwowo na boisku zrobiło się w 24. minucie, kiedy gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez Veleza. Arbiter po konsultacji z wozem VAR nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

W 32. minucie piłkę w bramce gości umieścił Kaczarawa, ale gol nie został uznany, bowiem asystujący w tej sytuacji Możdżeń był wcześniej na spalonym. Tymczasem w 43. minucie wiślacy zdobyli drugiego gola. Po świetnym rozegraniu rzutu rożnego i podaniu Lloncha, do siatki trafił Jesus Imaz.

W drugiej połowie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę Białej Gwiazdy. W 70. minucie Wisła definitywnie rozstrzygnęła jednak losy rywalizacji, zdobywając trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Carlitos, który wykorzystał fatalny błąd Kecskesa.

W końcówce meczu Carlitos mógł jeszcze zdobyć kolejne gole, ale dwa razy nieznacznie się pomylił. Nie mniej jednak wiślacy mogli świętować w Kielcach zwycięstwo.

Korona Kielce – Wisła Kraków 0:3 (0:2)
0:1 Carlitos 5 min
0:2 Jesus Imaz 43 min
0:3 Carlitos 70 min

żółte kartki: Jukić, Alomerović, Kovacević, Gardawski (Korona), Boguski, Cuesta, Halilović (Wisła)

Korona: Zlatan Alomerović – Bartosz Rymaniak, Akos Kecskes, Adnan Kovacević, Michael Gardawski – Marcin Cebula, Mateusz Możdżeń (63 min – Łukasz Kosakiewicz), Zlatko Janjić, Goran Cvijanović (69 min – Jacek Kiełb), Ivan Jukić (46 min – Elia Soriano) – Nika Kaczarawa

Wisła: Julian Cuesta – Zoran Arsenić, Marcin Wasilewski, Fran Velez, Jakub Bartkowski – Rafał Boguski (88 min – Patryk Małecki), Tibor Halilović, Tomasz Cywka, Pol Llonch, Jesus Imaz (74 min – Martin Kostal) – Carlitos (90 min – Zdenek Ondrasek)

sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)