Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Po tym jak urazu kolana doznał Michał Buchalik, trwają poszukiwania nowego bramkarza dla Wisły. Głównym kandydatem jest aktualnie Łukasz Załuska, który w Krakowie przeszedł testy medyczne.

– 34-letni piłkarz jest obecnie bezrobotny. Niedawno rozwiązał kontrakt z klubem Darmstadt 98. Wcześniej przez 8 lat był zawodnikiem szkockich klubów, w tym 6 sezonów spędził w Celtiku Glasgow, ale rzadko był numerem jeden. W słynnym szkockim klubie rozegrał raptem 29 ligowych spotkań – czytamy na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Wczoraj w sieci pojawiła się videozapowiedź nowego sezonu Ekstraklasy. Tytuł spotu z udziałem Radosława Sobolewskiego brzmi „Wiślackie serce bije na Reymonta! JESTEM WIŚLAKIEM!”. To trzeba zobaczyć!

Skoro jesteśmy przy tematach marketingowych, warto zaznaczyć, że firma adidas pozostanie sponsorem technicznym Wisły Kraków. A w ostatnim sparingu przed ligą Biała Gwiazda zremisowała 3:3 ze Śląskiem Wrocław. Gole dla krakowian w tym spotkaniu strzelali Paweł Brożek (dwa) i Filipe Gonçalves (bramka samobójcza).

Jako że pierwszy gwizdek sezonu 2016/17 coraz bliżej, coraz więcej wiemy na temat taktyki, jaką przygotowuje Dariusz Wdowczyk. – Naszym celem będzie lepsze zablokowanie środka pola, bo nie chcemy tracić tylu bramek, ile w poprzednim sezonie. Mamy być solidni w defensywie jako cała drużyna i zakończyć więcej spotkań z czystym kontem – czytamy w „PS”.

W „Gazecie Wyborczej” z kolei więcej na temat ustawienia z trójką obrońców: „Ze Śląskiem Wisła znów zagrała trójką stoperów. Tym razem tworzyli ją: Tomasz Cywka, Alan Uryga i Maciej Sadlok. Ten ostatni wskoczył do składu tuż przed pierwszym gwizdkiem w miejsce Arkadiusza Głowackiego. Kapitan zmaga się z drobnymi problemami z kolanem, ale powinien być gotów na start ligi. Najwięcej podpowiedzi z ławki wysłuchał Uryga, Wdowczyk był jednak zadowolony z jego postawy: – Alan zagrał bardzo solidnie. Nie przestajemy doskonalić tego systemu. Zawodnicy, którzy sceptycznie podchodzą do tego ustawienia, w meczu ze Śląskiem mieli z naszej gry dużo frajdy. Wisła potrafi grać ofensywnie, a to ustawienie temu sprzyja.”

Efektem zmiany ustawienia jest np. to, że na skrzydło przesunięty został Boban Jović. – Trener podkreśla, że chce mnie widzieć blisko pola karnego. Liczy na moje dośrodkowania, zagrania z pierwszej piłki. Chciałbym, aby w lidze te asysty też pojawiały się jak najczęściej. Ważne będzie to, byśmy dobrze zaczęli sezon – powiedział w rozmowie z „Gazetą Krakowską” Słoweniec.

Do środka pola z kolei przesunięty ma zostać Patryk Małecki. Kolejny cytat z „Przeglądu”: – Z mojego punktu widzenia dla Patryka ustawienie bliżej środka może być korzystniejsze, gdyż nie będzie ograniczony linią boczną – uważa Wdowczyk. – Dostanie więcej swobody i będzie mógł poruszać się w różnych kierunkach. Dzięki temu jeszcze lepiej zdoła wykorzystać swoje atuty.

Po odejściu Rafała Wolskiego w Klubie chcą utrzymać pozostałych zawodników pierwszej jedenastki. O transferze nie chce myśleć Richard Guzmics, ale o odejściu Węgra po Euro 2016 mówi się dość często.

Na zakończenie informacja, która przeszła trochę bez echa… Do sztabu szkoleniowego Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków dołączył Goncalo Feio. W przeszłości pracował w Legii Warszawa i Benfice Lizbona. – Jest on trenerem doskonale znanym na polskim rynku piłki młodzieżowej – mówi o Portugalczyku na akademiawisly.pl Rafał Wisłocki, dyrektor zarządzający Akademii.