Stadion Miejskim im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełżek

Sporo dzieje się w ostatnim czasie wokół krakowskiej Wisły. Napięty terminarz Euro 2016 i wakacyjne plany niektórych kibiców nie pozwalają na regularne śledzenie wszystkiego, dlatego postanowiliśmy ruszyć z cotygodniowym przeglądem prasy, oczywiście mając na uwadze Białą Gwiazdę. Pilotażowo – zaczynamy!

Rozpocząć wypada od niedawno zakończonych plebiscytów TWSD. Piłkarzem sezonu 2015/16 z 35% głosów został Rafał Wolski. Za jego plecami uplasowali się Patryk Małecki i Boban Jović. Jeszcze pewniej w kategorii „Odkrycie roku” triumfował Zdenek Ondrasek. 27-letni napastnik zebrał 63% głosów i wyprzedził Jakuba Bartosza oraz Denisa Popovicia.

Newsem tygodnia jest natomiast zdecydowanie ten o transferze Mateusza Zachary. Mateusz Zachara drugim wzmocnieniem Białej Gwiazdy przed sezonem 2016/17 Ekstraklasy! 26-letni napastnik podpisał roczny kontrakt z Wisłą Kraków, z możliwością przedłużenia współpracy. Jego ostatnim klubem był chiński Henan Jianye, z którym rozwiązał umowę na początku kwietnia – czytamy na oficjalnej stronie klubu wisla.krakow.pl.

Kłopot bogactwa w ataku Wisły zauważa „Przegląd Sportowy”: W Wiśle czeka go (Zacharę – red.) rywalizacja o miejsce w składzie z: Pawłem Brożkiem, Zdenkiem Ondraskiem i Krzysztofem Drzazgą.

Zapowiada się ciekawa walka o miejsce w wyjściowej jedenastce. Treningi przed nowym sezonem już się zresztą rozpoczęły. Tutaj niestety nieco gorsze doniesienia: Piłkarze Wisły rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W zajęciach nie uczestniczy Rafał Wolski, którego wypożyczenie z Fiorentiny kończy się 30 czerwca, a włoski klub wciąż nie odpowiedział na ofertę transferową Białej Gwiazdy – czytamy w PS.

– Nie biorę udziału w rozmowach, ale wiem, że piłka jest po stronie Fiorentiny. Wielokrotnie podkreślałem, że chętnie bym go zatrzymał, lecz pozostają jeszcze kwestie finansowe. Z przyjemnością widziałbym go w drużynie, ale jeżeli go nie będzie to też sobie poradzimy – powiedział na pierwszej konferencji prasowej w sezonie 2016/17 Dariusz Wdowczyk, szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

Na konferencji Wdowczykowi towarzyszył Adam Mójta, który będzie występował pod Wawelem z numerem 15.

Kibice Wisły na Euro 2016 ściskają kciuki za Krzysztofa Mączyńskiego. „Mąka” z Irlandią Północną zagrał w pierwszym składzie biało-czerwonych, notując 78 minut w wygranym 1:0 spotkaniu. Okazuje się, że chrapkę na kadrę ma także inny Wiślak – Patryk Małecki.

– Nie będę oszukiwał, nie będę się krygował. Tak, chcę grać w reprezentacji. Żeby jednak w ogóle o tym poważniej pomyśleć, muszę bardzo dobrze grać dla Wisły. Tylko wtedy, jeśli w klubie będę się prezentował co tydzień z dobrej strony, można będzie liczyć na to, że selekcjoner o mnie sobie przypomni – powiedział „Mały” w ostatnim wywiadzie na łamach „Dziennika Polskiego”.