Przegląd wiślackiej prasy: Cupiał sprzeda Wisłę? Udany początek Lotto Ekstraklasy

W miniony weekend wystartowała Lotto Ekstraklasa. W pierwszej kolejce po bramkach Pawła Brożka i Rafała Pietrzaka Wisła wygrała 2:1 z Pogonią Szczecin. O Białej Gwieździe sporo można było przeczytać więc w gazetach i na piłkarskich portalach.

– Nasza gra momentami wyglądała fajnie. Te pierwsze spotkania zawsze są jakąś niewiadomą. Pod względem fizycznym nie wyglądamy jeszcze tak, jakbyśmy chcieli. Liczę, że meczu na mecz nasza dyspozycja będzie szła w górę – powiedział w rozmowie z Grzegorzem Wojtowiczem z „Przeglądu Sportowego” po sobotnim spotkaniu Patryk Małecki, jeden z liderów drużyny prowadzonej przez Dariusza Wdowczyka.

– Oby tak dalej. Cieszy zwycięstwo, bo dobrze jest zacząć od niego sezon. Tym bardziej, że mamy w perspektywie trudne wyjazdy – wtórował mu Paweł Brożek (wisla.krakow.pl).

Wspomnieliśmy o świetnym występie „Małego”, ale jednym z bohaterów był też dość nieoczekiwanie Rafał Pietrzak, który strzelił przepięknego gola z rzutu wolnego. – Myślę, że bohaterem jest cały zespół, zdobyliśmy trzy punkty. Ja po prostu zrobiłem swoje, chciałem dać dobrą zmianę. Cieszę się, że strzeliłem bramkę, bo ćwiczę stałe fragmenty gry i nieźle to wychodzi – powiedział na łamach wisla.krakow.pl.

Dobre nastroje tonuje trener Wdowczyk: – Ćwiczymy cały czas ustawienie z trójką obrońców. Nie ustrzegliśmy się dzisiaj błędów, nadal mamy nad czym pracować, ale mieliśmy także dobre elementy. Doskok do przeciwnika, uniemożliwienie rozegrania piłki. Dziś Maciek Sadlok, Alan Uryga i Tomek Cywka mieli wiele skutecznych przechwytów. Szlifujemy dalej to ustawienie i nie będziemy nic zmieniali, tylko będziemy próbowali grać w tym ustawieniu coraz lepiej – stwierdził na konferencji prasowej.

W temacie transferów – oficjalnie zawodnikiem Wisły został już Łukasz Załuska. – Wróciłem do Polski po to, żeby bronić. Wierzę, że moja rywalizacja z Michałem będzie napędzała nie tylko nas, ale i cały zespół. Mam także nadzieję, że nasi młodsi koledzy też będą się od nas uczyć i wszyscy na tym skorzystamy – powiedział za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej były bramkarz SV Darmstadt 98.

W drugą stronę powędrował natomiast Wilde-Donald Guerrier.- Po trzech latach spędzonych w Wiśle Wilde-Donald Guerrier opuszcza krakowski klub. Haitański skrzydłowy odleciał do Turcji, a działacze Wisły finalizują rozmowy transferowe. Na razie jednak nie chcą ujawnić o jaki klub chodzi – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.

Sytuacji i dalszym losom Klubu pomimo pozytywnych wieści powyżej towarzyszy jednak niepewność. Wisła według kolejnych mediów jest coraz bliżej sprzedaży!

– Wszystko wskazuje na to, że chętnych na przejęcie piłkarskiej spółki jest co najmniej dwóch – Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków oraz tajemniczy kontrahent, którego nazwa trzymana jest w tajemnicy – czytamy w „Gazecie Krakowskiej”.

„Gazeta Wyborcza” dodaje, że „rozmowy Bogusława Cupiała, właściciela Tele-Foniki, i Towarzystwa Sportowego “Wisła” zakończyły się fiaskiem”.

Dalej w „GW” czytamy: – Z naszych informacji wynika, że za krakowski klub trzeba zapłacić co najmniej 14 mln zł, czyli 10 proc. długu właścicielskiego. To cena wywoławcza. Według wyliczeń Tele-Foniki zadłużenie klubu wobec niej sięga 140 mln zł, więc zdecydowanej większości zainwestowanych pieniędzy Cupiał nie odzyska. Ale wie, że innego wyjścia nie ma.

– Na razie nic nie wiadomo. Nie komentujemy spekulacji – mówi z kolei Aleksy Pachwicewicz, rzecznik prasowy Tele-Foniki.

Na kluczowe decyzje musimy więc chwilę poczekać…