Stadion Miejski im. Henryka Reymana
fot. Radosław Bełzek

Po przerwie na mecze reprezentacji w piątek powróci Lotto Ekstraklasa. W 12. kolejce Wisła podejmie poznańskiego Lecha. Mecz, na który do niedawna cała Polska czekała z utęsknieniem, obecnie stanowi rolę nieco wyblakłego klasyku, jednak emocji przy Bułgarskiej na pewno nie zabraknie!

W trakcie przerwy od piłki klubowej sporo działo się wokół Wisły. Krakowianie pozyskali nowego sponsora, analityka, a bliski klubu jest także dyrektor sportowy. Nie brakowało także złych informacji.

W środę oficjalnym sponsorem Białej Gwiazdy został Lyoness. Klub związał się z firmą 3-letnią umową.

Za umieszczenie logo Lyoness Polska na rękawach koszulek piłkarzy nowy sponsor Wisły zapłaci milion złotych rocznie.

Na analityka na Reymonta ściągnięto z Chojniczanki Chojnice Mariusza Kondaka, dyrektorem sportowym zostać ma za to Manuel Junco. – Jest to jego powrót do Wisły. Najpierw pracował w komórce marketingu, a około 2005 roku przeniesiony został do działu sportowego. Był skautem, koordynował poszukiwania nowych piłkarzy poza granicami kraju – wspomina „Przegląd Sportowy”.

– Znajdująca się nad przepaścią Wisła Kraków musi zapłacić 300 tys. euro Marko Jovanoviciowi – donoszą z kolei Sportowe Fakty, które informują o wielomilionowych karach, które czekają krakowian.

– Wisła nie pierwszy raz w ostatnich latach przegrywa spory z byłymi zawodnikami. Milanowi Jovanoviciowi krakowski klub musi zapłacić ok. 540 tys. euro, a Cwetan Genkow wygrał proces, którego stawką było 720 tys. euro – dodaje Maciej Kmita.

Z Dariuszem Wdowczykiem w przerwie na kadrę rozmawiał natomiast Bartosz Karcz z „Gazety Krakowskiej”. – Analizujemy grę Lecha i będziemy mieli bardzo dokładnie rozpracowanego rywala. Materiału na temat tej drużyny mamy dużo, bo przecież w tej lidze wszyscy dobrze się znają. Wiemy zatem, jak Lech gra, w czym jest groźny, ale też gdzie ma swoje słabości. A mogę zapewnić, że je ma i będziemy chcieli to wykorzystać – powiedział 54-letni trener.

– Adam Mójta i Paweł Brożek po drobnych urazach powinni być gotowi na mecz w Poznaniu – dodał optymistycznie trener Białej Gwiazdy. Początek niedzielnego meczu o 18:00.

A na koniec, ciekawy spot, którego premiera miała miejsce kilka dni temu. Kto w Was stawia wszystko na Wisłę?