Według informacji „Przeglądu Sportowego” coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz, że Jakub Błaszczykowski w trakcie zimowego okna transferowego zasili szeregi Wisły Kraków. Doświadczony reprezentant Polski w trakcie ostatniego zgrupowania Biało-czerwonych w Katowicach miał spotkań się z trenerem Maciejem Stolarczykiem i Arkadiuszem Głowackim.

Jeszcze w tym miesiącu przedstawiciele klubu z Grodu Kraka mają przeprowadzić rozmowy z władzami VfL Wolfsburg ws. Błaszczykowskiego. Piłkarz miałby zasilić szeregi krakowian już w trakcie zimowej sesji transferowej.

Przypomnijmy, że w przeszłości Błaszczykowski bronił już barw Wisły, z której odszedł w 2007 roku. Przez ostatnie 11 lat zawodnik reprezentował barwy klubów w Niemczech, ale nie tylko, bo grał też we Włoszech. W piłkarskim CV piłkarza są między innymi takie kluby jak Borussia Dortmund, czy ACF Fiorentina.

W tym sezonie 32-latek zaliczył tylko dwa spotkania. 12 minut w meczu Bundesligi i siedem minut w spotkaniu Pucharu Niemiec. Taki stan rzeczy miał sprawić, że Błaszczykowski przymierza się do powrotu do Polski.