Według informacji „Gazety Krakowskiej” do niedzielnej potyczki z Legią Warszawa w raach 32. kolejki Lotto Ekstraklasy krakowska Wisła znów podejdzie osłabiona. Z zawodników ostatnio kontuzjowanych do treningów wrócił tylko Kamil Wojtkowski.

Małecki z karą finansową

Wciąż treningów z drużyną jest natomiast wyłączona czwórka piłkarzy z Maciejem Sadlokiem na czele. Oprócz byłego zawodnika chorzowskiego Ruchu kłopoty zdrowotne mają Arkadiusz Głowacki, Vullnet Basha i Ivan Gonzalez.

KŁOPOTY W DEFENSYWIE

Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie udałoby się doprowadzić do gry Sadloka na niedzielny boj z mistrzami Polski, to na jego pozycji wystąpiłby Zoran Arsenić. Z kolei na środku defensywy ustawiony zostałby Marcin Wasilewski.

Warto zaznaczyć, że przed starciem z Legią szkoleniowiec Wisły może mieć też kłopoty z ustawieniem drugiej linii. Wszystko dlatego, że z powodu zawieszenia za kartki nie będzie mógł zagrać Pol Llonch.

KTO ZASTĄPI HISZPANA?

Najbardziej realny scenariusz zakłada, że w jego miejsce desygnowany do gry będzie Petar Brlek, który ma już tylko pięć okazji do zaprezentowania się w tym sezonie polskiej ekstraklasy. Przypomnijmy, że zawodnik jest wypożyczony do Wisły tylko do końca sezonu z CFC Genoi i po zakończeniu rozgrywek wraca do Włoch.

Drużyna z Grodu Kraka plasuje się aktualnie na ósmej pozycji w ligowej klasyfikacji. Spotkanie z Legią zaplanowane jest na niedzielę na godzinę 18.

Opracował ŁP