Z końcem czerwca tego roku w Wiśle Kraków wygasają kontrakty między innymi takim piłkarzom jak: Paweł Brożek, Rafał Boguski, czy Marcin Wasilewski. Prezes klubu z Grodu Kraka w rozmowie z serwisem „LoveKrakow.pl” ujawnił, że planuje rozmowy z wymienioną trójką. Sternik Wisły podkreśla jednak, że aktualnie priorytetem jest dokończenie sezonu.

– Chcemy porozmawiać z piłkarzami, którym kończą się kontrakty. Na razie większym problemem jest perspektywa dogrania bieżącego sezonu i rozwiązania problemu wygasających umów – mówił Dawid Błaszczykowski w rozmowie z Michałem Knurą.

Jedno z pytań, które zadają sobie często kibice krakowskiej ekipy i piłkarscy eksperci są te związane z funkcją dyrektora sportowego. Na dzisiaj to stanowisko nie jest obsadzone w Wiśle. Czy to się zmieni?

– Są plany dotyczące tego obszaru i będziemy nad nimi pracować – zakomunikował prezes klubu z siedzibą na Reymonta.

Pod koniec maja mają zostać wznowione rozgrywki PKO Ekstraklasy. Sternik Wisły zapewnia, że piłkarze krakowskiej drużyny wybiegną na boisko.

– Są grupy i podgrupy, które działają w ramach Ekstraklasy, wymiana spostrzeżeń odbywa się także podczas wideokonferencji. Gdy zapadnie decyzja, Wisła Kraków wyjdzie na boisko i będzie grała w piłkę. Chcielibyśmy jednak zminimalizować ryzyko zagrożenia dla naszych zawodników i sztabu – skwitował Błaszczykowski.