CLJ: Dwa zwycięstwa

4 lata temu | 12.11.2019, 13:30

Podsumowanie weekendu CLJ.

CLJ U-18
Wiślacy dobrze rozpoczęli spotkanie z Legią Warszawa i stworzyli kilka sytuacji, w tym jedną zamieniając na gola. Kacper Wydra otrzymał dobre podanie z głębi pola, zbiegł z piłką do środka i uderzył po krótkim rogu. Radość Białej Gwiazdy nie trwała długo, bo zaledwie trzy minuty później, goście doprowadzili do wyrównania. Jeszcze przed przerwą, Legia zadała dwa, celne ciosy i prowadziła 3:1. Po wznowieniu gry dobrym podaniem w pole karne popisał się Kamil Głogowski, jednak Kacper Chełmecki nie zdołał sięgnąć futbolówki. Zamiast gola dla gospodarzy, Legioniści znów podwyższyli prowadzanie na 4:1. W 71. minucie Wiktor Szywacz uderzył ze stojącej piłki ponad poprzeczką, a kilka chwil później dobrą interwencją popisał się Michał Kot. Niestety, w samej końcówce spotkania Wiślacy stracili piątego gola po strzale Pietrzaka z bliskiej odległości.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:5 (1:3)
Bramki dla Wisły: Kacper Wydra (17’)

Wisła Kraków: Kot - Warczak, Koncewicz-Żyłka, Zima (70’ Ćwik), Jania - Głogowski, Szywacz, Nocoń - Soboń (46’ Chełmecki), Klimek (61’ Myszogląd) - Wydra

CLJ U-17
Zawodnicy Rafała Wisłockiego doprowadzili do kolejnego meczu z wysoką liczbą bramek. Nie minęło osiem minut spotkania, a już prowadzili 2:0 z BKS-em w Lublinie. Szybkie prowadzenie uśpiło jednak Wisłę, bo w 10. minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. W 25. minucie Mikołaj Zięba podwyższył prowadzenie, ale BKS ponownie odpowiedział rywalom już 5 minut później. Przed przerwą Zięba obsłużył podaniem Feliksa Grzybowskiego, który trafił do siatki i Wisła mogła schodzić do szatni z bezpieczną przewagą. Po zmianie stron lublinianie strzelili trzecią bramkę, ale nic więcej na boisku się nie wydarzyło.

BKS Lublin - Wisła Kraków 3:4 (2:4)
Bramki dla Wisły: Karol Tokarczyk (3′), Mariusz Kutwa (8′), Mikołaj Zięba (25′), Feliks Grzybowski (43′)

Wisła Kraków: Arkadiusz Krzyżanowski - Krystian Kuchnia, Mariusz Kutwa, Radosław Zając, Kacper Zborowski (60′ Kacper Filo) - Dorian Gądek, Mikołaj Zięba, Michał Litwa - Bartosz Seweryn (60′ Michał Anioł), Karol Tokarczyk (60′ Jakub Niedbała), Feliks Grzybowski (60′ Oliwier Oczkowski)

CLJ U-15

Zespół U-15 skutecznie realizował założenia nakreślone przed spotkaniem przez sztab szkoleniowy. Młodym Wiślakom brakowało nieco skuteczności, jednak ważne, że udało się strzelić gola na wagę trzech punktów i w dobrych nastrojach wyruszyć w drogę powrotną do Krakowa. Bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył w doliczonym czasie Michał Bajor, który wspomógł kolegów z ławki rezerwowych. Zwycięstwo nad tym przeciwnikiem nie zmieniło rozkładu tabeli. Przed drużynami U-15 jeszcze jedna, ostatnia kolejka, a strata Wiślaków do liderującego Motoru wynosi trzy punkty, jednak lublinianie mają lepszy bilans bezpośredni. Wiadomo już, że zawodnicy trenera Jałochy zakończą jesień w Centralnej Lidze Juniorów na drugiej pozycji.

Motor Lublin - Wisła Kraków 0:1
Bramki dla Wisły: Michał Bajor (80′)

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Jakub Lipka - Michał Głogowski, Jakub Madej, Kacper Przybyłko, Marcin Górkiewicz - Bartłomiej Sowa, Bartosz Zimnicki, Adam Pieniądz - Wojciech Urbański, Mateusz Stanek, Kacper Czepielik