Dotychczasowe porozumienie między trójką “ratowników” – Jakubem Błaszczykowskim, Tomaszem Jażdżyńskim i Jarosławem Królewskim, a TS Wisła Kraków zostało przedłużone o 12 miesięcy.

Dziś mijał termin, w którym trójka ratowników miała podjąć decyzję w sprawie przejęcia akcji klubu. W oświadczeniu opublikowanym przez Tomasza Jażdżyńskiego poinformowali, że w obecnych okolicznościach nie mogą się zdecydować na ich zakup i przejęciem pełnej odpowiedzialności za losy spółki. Wynika to z faktu, że do tej pory nie udało im się dojść do porozumienia z TS Wisła Kraków między innymi w sprawie uregulowania kwestii nazwy “Wisła Kraków”, a także kontroli nad długiem historycznym.

W związku z tą sytuacją, zaproponowali TS Wisła Kraków przedłużenie dotychczasowego porozumienia, w tym pożyczki finansowej i ich zaangażowania, o kolejne 12 miesięcy. We wtorek zarząd TS Wisła Kraków jednogłośnie zaakceptował takie rozwiązanie, a następnie podpisano w tej sprawie porozumienie między obiema stronami.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych rozmów mających na celu ostateczne przejęcie Wisły Kraków SA przez Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego.