W minorowych nastrojach swój mecz w Wielkanocny Poniedziałek zakończyli piłkarze krakowskiej Wisły, ulegając swojej imienniczce z Płocka. Mimo że krajowianie objęli dwubramkowe prowadzenie, to ostatecznie przegrali 2:3 w spotkaniu w ramach 31. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Piłkarze teamu z Grodu Kraka do swojej potyczki przystępowali rozgoryczeni faktem, że nie udało im się wywalczyć przepustki do gry w grupie mistrzowskiej. Szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” zapowiadał jednak, że teraz celem wiślaków na koniec sezonu jest dziewiąte miejsce, a krok w tym kierunku krakowska drużyna miała zrobić w poniedziałkowe popołudnie.

Po pierwszych 36 minutach nic nie wskazywało na to, że spadkobiercy 13-krotnych mistrzów Polski mogą mieć jakiekolwiek kłopoty z wywalczeniem pełnej puli. Tym bardziej że dwie bramki zdobył Sławomir Peszko, który wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie.

Mimo straty dwóch goli goście z Mazowsza nie złożyli broni, a następstwem tego było jeszcze w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kontaktowe trafienie, którego autorem był Mateusz Szwoch. Jednocześnie do przerwy miał miejsce wynik 2:1 dla Wisły z Krakowa.

Po zmianie stron kluczowa dla losów rywalizacji okazała się sytuacja z 52 minuty, gdy Łukasz Burliga wyprostowaną nogą zaatakował Grzegorza Kuświka. Obrońca krakowian za swoje zagranie został ukarany czerwoną kartkę, więc gospodarze kończyli zawodowy w zdekompletowanym zestawieniu.

Grę w przewadze „Nafciarze” wykorzystali w ostatnich 26 minutach gry. Bohaterem gości został Oskar Zawada, notując dwa trafienia. Zawodnik płocczan najpierw popisał się efektownym strzałem „podcinką”, natomiast druga bramka 23-latka była efektem uderzenia głową. Wisła Płock wygrała zatem na stadionie im. Henryka Reymana 3:2.

Wisła Kraków – Wisła Płock 2:3 (2:1)

1:0 Peszko 31 min
2:0 Peszko 36 min
2:1 Szwoch 43 min
2:2 Zawada 64 min
2:3 Zawada 70 min