Drugiej porażki w tym sezonie doznali podopieczni Macieja Stolarczyka. Wisła w wyjazdowym spotkaniu, po słabym występie, przegrała 1:2 z Pogonią Szczecin.

Spotkanie bardzo odważnie rozpoczęli spotkanie, spychając liderującą w tabeli do defensywy. Gospodarze szukali okazji strzeleckich, ale nie potrafili celnie uderzyć. Wisła odpowiedziała dopiero w 13. minucie, gdy przeprowadził składną akcję. Zakończył ją strzałem nad poprzeczką z kilkunastu metrów Kort.

Dwie minuty później Pogoń objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Nunesa z rzutu rożnego nie popisał się bramkarz Wisły Mateusz Lis, który przed swoją bramką przegrał pojedynek z Adamem Buksą, który głową skierował piłkę do siatki. W kolejnych minutach Portowcy nie zamierzali się ograniczać do bronienia dostępu do własnej bramki.

Wisła miała problemy z konstruowaniem groźnych akcji. Groźniej pod bramką Pogoni zrobiło się w 34. minucie, ale po płaskim dośrodkowaniu Bartkowskiego wzdłuż linii bramkowej z piłką minął się Ondrasek. W końcówce pierwszej połowy mocniej zaatakowała Pogoń. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Drygas i Majewski, ale piłka po ich uderzeniach nieznacznie mijała bramkę. Nie mniej jednak piłkarze Pogoni mogli w dobrych humorach schodzić do szatni na przerwę.

Druga połowa rozpoczęła się od drugiego gola dla Pogoni. Po raz drugi wpisał się na listę strzelców, który wykorzystał sytuację sam nas sam, w której znalazł się po zagraniu Kozulja z lewej strony pola karnego.

Wisła nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć. Podopieczni Macieja Stolarczyka nie potrafili praktycznie zbliżyć się do bramki Pogoni. Tymczasem Portowcy przeprowadzali kolejne akcje. Hattricka mógł skompletować Buksa, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Tymczasem w 82. minucie Wisła zdobyła kontaktowego gola. Piłkę do siatki z bliska strzałem głową skierował Imaz, który wykorzystał dogranie Kolara. Kilka minut później do sytuacji strzeleckiej po rzucie rożnym doszedł Ondrasek, ale główkował tuż obok słupka. Ostatecznie już wynik nie uległ zmianie i trzy punkty trafiły na konto Portowców.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:1 (1:0)

1:0 Adam Buksa 15 min
2:0 Adam Buksa 46 min
2:1 Jesus Imaz 82 min