Bez punktów ze Szczecina wrócą do Krakowa piłkarze Wisły, którzy przegrali z Pogonią 0:1. Dla ekipy z Grodu Kraka to drugą porażką w trwającym sezonie.

CLJ: Wiślacy przegrywają na inaugurację

„Duma Pomorza” w trzech wcześniejszych bojach PKO Ekstraklasy wywalczyła siedem punktów, z kolei trzy mniej uzbierali wiślacy. W każdym razie podopieczni Macieja Stolarczyka mieli nadzieję, że w jaskini lwa, będącej w trakcie przebudowy, udam im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 21. minucie z inicjatywy gospodarzy, gdy mocnym strzałem z ostrego kąta popisał się Jakub Bartkowski, ale bramkarz Wisły nie dał się zaskoczyć. Odpowiedź krakowian była błyskawiczna, bo minute później Rafał Boguski oddał strzał z mniej więcej 16 metrów, ale gola po tej próbie nie było.

Jeszcze przed przerwą były zawodnik krakowskiej Wisły w postaci Barkowskiego jeszcze raz stanął przed szansą zdobycia bramki. 27-latek próbował zdobyć bramkę po centrze Nunesa w doliczonym czasie pierwszej części gry, ale nieznacznie się pomylił. Z kolei w 30. minucie gola starał się strzelić Adam Buksa , ale to uderzenie obronił Michał Buchalik.

W drugiej odsłonie w końcu wynik rywalizacji odkorkował w 55. minucie Konstantinos Triantafyllopoulos, zdobywając bramkę na 1:0 dla szczecinian. 26-latek wykorzystał dośrodkowanie Nunesa, kierując piłkę do siatki po strzale głową i to ekipa Kosty Runjaicia wyszła na prowadzenie.

Po stracie gola wiślacy ruszyli do ataku, chcąc odrobić straty. Przed szansą zdobycia bramki znajdowali się Rafał Boguski i Paweł Brożek. Pierwszy spudłował, a doświadczony napastnik trafił w słupek. W końcu na placu gry zameldował się Jakub Błaszczykowski, ale tym razem zmiana z udziałem reprezentanta Polski nie wpłynęła na zmianę rezultatu.

Do końca zawodów wynik już nie uległ zmianie, więc pełna pula została w Szczecinie, gdzie Pogoń zaliczyła swoje trzecie zwycięstwo w sezonie. W kolejnej serii gier team z północnej Polski zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce, a Wisła u siebie zagra z ŁKS-em Łódź.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

1:0 Triantafyllopoulos 55 min