Po trzech z rzędu zwycięstwach krakowska Wisła musiała przełknąć gorycz porażki w Sosnowcu, gdzie uległa w spotkaniu 28. kolejki polskiej ekstraklasy miejscowemu Zagłębiu. Warto jednak zaznaczyć, że do ostatniej sekundy krakowianie walczyli przynajmniej o punkt, ale bezskutecznie, przegrywając 3:4.

Obie drużyny przystępowały do swojej potyczki opromienione zwycięstwami z weekendu. Sosnowiczanie pokonali w delegacji Miedź Legnicę, a ekipa Macieja Stolarczyka w pokonanym polu pozostawiła warszawską Legię.

Pierwszy gol padł bardzo szybko, bo już w 11. minucie, gdy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Zarko Udovicić, który stał w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie po interwencji Mateusza Lisa. Sosnowiczanie na tym jednak nie chcieli poprzestać i w 24. minucie podwyższyli prowadzenie, do czego przyczyniło się trafienie Giorgiego Gabedawy.

Po stracie dwóch goli wiślacy starali się wrócić do żywych, a sygnał do odrabiania strat dał Marko Kolar, który w kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców. Jednocześnie po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji na tablicy wynikowej wyświetlał się rezultat 2:1.

W drugiej części rywalizacji kolejny raz we znaki defensywie teamu z Grodu Kraka dał się Słowak Udovicić. Tym razem obrońca sosnowiczan oddał strzał z mniej więcej 13 metrów. To jednak nie podcięło skrzydeł krakowianom, którzy w kolejnych minutach gry zdobyli dwie bramki, których autorami byli Łukasz Burliga i Rafał Pietrzak.

Gdy wydawało się, że spotkanie na Stadionie Ludowym zakończy się remisem, to w ostatnich minutach rywalizacji Zagłębie wywalczyło rzt karny, którego na gola zamienił Mateusz Możdzeń. Co prawda wiślacy byli bliscy wyrównania, ale próba Krzysztofa Drzazgi zakończyła się trafieniem w poprzeczkę i trzy punkty zainkasowali gospodarze.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 4:3 (2:1)

1:0 Udovicić 11 min
2:0 Gabedawa 24 min
2:1 Kolar 29 min
3:1 Udovicić 50 min
3:2 Burliga 52 min
3:3 Pietrzak 64 min
4:3 Możdzeń 85 min (k.)