W pierwszym spotkaniu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy, Arka Gdynia pokonała u siebie 3:1 Wisłę. Dzięki tej wygranej drużyna Jacka Zielińskiego zapewniła sobie otrzymanie w lidze na kolejny sezon. Wisła pozostaje na dziewiątym miejscu w tabeli.

Pierwszy kwadrans spotkania zdecydowanie należał do Arki, która zepchnęła Wisłę do głębokiej defensywy. W grze podopiecznych Macieja Stolarczyka widoczna była duża nerwowość, która praktycznie uniemożliwiała im wyprowadzenie piłki z własnej połowy.

Arka już w piątej minucie wyszła na prowadzenie. Po dalekim wyrzucie piłki z autu przez Marciniaka, piłkę w polu karnym opanował Deja, a następnie pewnym uderzeniem z dziewięciu metrów nie dał szans Lisowi na skuteczną interwencję. Kolejne minuty to kolejne sytuacje dla Arki. Dobrej okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał między innymi Zarandia.

Wisła odpowiedziała dopiero w 17. minucie. Wówczas groźnie zza pola karnego uderzał Boguski, czym sprawiło sporo problemów Steinborsowi. Kilkanaście minut później okazję miał z kolei Nalepa, ale podobnie jak Zarandia, uderzył niecelnie.

Tymczasem pięć minut przed przerwą, Wisła niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę trącił Wasilewski, a następnie trafiła ona w Drzazgę i zmierzała w kierunku bramki. Bramkarz Arki z trudem odbił piłkę, ale przy dobitce Śliwy z najbliższej odległości był już bezradny.

Pierwsze minuty drugiej połowy były dość wyrównane, ale w 58. minucie Arka ponownie objęła prowadzenie po wyrzucie piłki z autu. Tym razem po „wrzutce” Marciniaka źle interweniował Wasilewski, po którego zagraniu piłka trafiła z prawej strony pola karnego do Vejinovicia, który potężnym strzałem wpakował ją do siatki.

W 69. minucie prowadzący to spotkanie sędzia Paweł Raczkowski podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny dla Arki, po tym jak piłka trafiła w rękę Grabowskiego w polu karnym. Kilka chwil później „jedenastkę” wykorzystał Vejinović. Wynik 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Arka Gdynia – Wisła Kraków 3:1 (1:1)

1:0 Adam Deja 5 min
1:1 Maciej Śliwa 40 min
2:1 Marko Vejinović 58 min
3:1 Marko Vejinović (k.) 78 min