Rywalizację w nowym sezonie PKO Ekstraklasy Wisła rozpoczęła od porażki. Przed własną publicznością przegrała 0:1 ze Śląskiem Wrocław. To pierwsza od 21 lat porażka „Białej Gwiazdy” na inaugurację sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się od dużego zagrożenia pod bramką Wisły. Po rzucie rożnym i złej interwencji jednej z obrońców goście doszli do sytuacji strzeleckiej, ale piłka przeszła tuż obok słupka. W 3. minucie okazję miał Pich, który otrzymał podanie z lewej strony od Płachety, ale jego strzał został zblokowany.

Wisła pierwszą dogodną sytuację stworzyła sobie w 23. minucie. Wówczas przed szansą po podaniu Sadloka stanął sprowadzony przed sezonem Jean Carlos Silva, którego uderzenie ze środka pola karnego obronił bramkarz Śląska. Cztery minuty później Brazylijczyk podjął kolejną próbę, ale tym razem zza pola karnego uderzył obok słupka.

W 34. minucie Wisła była bardzo blisko objęcia prowadzenia. Po dośrodkowana Michała Maka z lewej strony boiska, do piłki w polu karnym doszedł Drzazga, ale jego strzał głową wybronił Putnocky. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 56. minucie Wisła miała kolejną okazję. Po zblokowanym strzale Wojtkowskiego, piłka trafiła pod nogi Drzazgi, który miał przed sobą praktycznie tylko bramkarza, ale Putnocky popisał się świetną interwencją. Dwie minuty później Wiśle dopisało szczęście, bowiem po strzale Gąski futbolówka trafiła w słupek.

W 62. minucie na prowadzenie wyszedł Śląsk. Buchalika ładnym uderzeniem z dystansu pokonał Stiglec. Trzy minuty później odpowiedzieć próbował Boguski, ale zza pola karnego trafił prosto w ręce Putnockiego.

W kolejnych minutach Śląsk kontrolował wydarzenia na boisku. Podopieczni Macieja Stolarczyka nie potrafili stworzyć sobie żadnej sytuacji, po której mogliby doprowadzić do wyrównania. W efekcie spotkanie zakończyło się skromną wygraną Śląska.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
0:1 Dino Stiglec 62 min

żółte kartki: Boguski (Wisła), Celeban, Chrapek (Śląsk)

Wisła: Buchalik – Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok – Drzazga (79 min – Bałaniuk), Jean Carlos (89 min – Buksa), Boguski, Wojtkowski, Mak – Brożek

Śląsk: Putnocky – Broź, Celeban, Golla, Stiglec – Gąska (67 min – Musonda), Mączyński, Chrapek, Pich (77 min – Łabojko), Płacheta – Szczepan (86 min – Exposito)

sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
widzów: 14 613