Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Rafał Boguski będzie piłkarzem Wisły Kraków w kolejnym sezonie. Zawodnik ma bowiem w kontrakcie wpisaną klauzulę, która zapewnia Boguskiemu przedłużenie umowy. Aktualnie nie jest to już takie pewne.

Fran Velez: Nie ma co zasłaniać się urazami

Aby kontrakt Boguskiego został automatycznie przedłużony, piłkarz musi zaliczyć określoną liczbę minut na boisku. Niemniej ostatnio zawodnik został odstawiony na boczny tor przez trenera Joana Carrillo.

Można zastanawiać się, czy fakt, że „Boguś” w boju z Wisłą Płock zaliczył tylko sześć minut, a z Legią Warszawa nie zagrał w ogóle, jest następstwem słabszej dyspozycji 33-latka, a może jednak władze krakowskiego klubu nie chcą wiązać przyszłości z piłkarzem?

Były reprezentant Polski obniżył loty!

W tej kampanii Boguski łącznie wystąpić w 28 meczach, w tym 26 w polskiej ekstraklasie, zdobywając dwie bramki. Ponadto na koncie byłego piłkarza PGE GKS-u Bełchatów jest jedna asysta.

Dla porównania w poprzednim sezonie urodzony w Ostrołęce zawodnik zaliczył 36 spotkań ligowych, w który na listę strzelców wpisał się aż 12 razy. Ponadto 33-letni piłkarz zaliczył też pięć asyst.

Opracował ŁP