Pół tysiąca osób dołączyło już do Socios Wisła Kraków! W środę przyjęto kolejnych członków do działającego nieco ponad dwa miesiące Stowarzyszenia i ich liczba przekracza już 500 osób.

Stowarzyszenie Socios Wisła zostało powołane do życia 14 października. Głównym celem stworzonej przez kibiców organizacji jest wspieranie działalności i rozwoju Wisły Kraków.

Zainteresowanie taką formą wspierania klubu przerosło najśmielsze oczekiwania. Po zaledwie dwóch miesiącach działalności stowarzyszenie ma już ponad 500 członków, którzy zobowiązali się do comiesięcznego przekazywania składek. Te wynoszą od 10 zł do 200 zł, a od ich wysokości zależy siła głosu podczas głosowania o przeznaczeniu zebranych pieniędzy.

Ile wynoszą poszczególne składki Socios Wisła Kraków?

SREBRNA GWIAZDA – 50 zł (25 zł*)
– pełne członkostwo
– 1 głos w Radzie Socios
– 1 głos na Walnym Zgromadzeniu
*- prawo do zniżki przysługuje osobom w wieku do 25 lat lub od 65 lat

ZŁOTA GWIAZDA – 100 zł
– pełne członkostwo
– 2 głosy w Radzie Socios
– 1 głos na Walnym Zgromadzeniu

BIAŁA GWIAZDA – 200 zł
– pełne członkostwo
– 4 głosy w Radzie Socios
– 1 głos na Walnym Zgromadzeniu

OSOBA MAŁOLETNIA – 10 zł
– członek wspierający

Jak dołączyć do Socios Wisła Kraków?

Jest to bardzo proste. W pierwszym kroku należy wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny, w którym podajemy swoje dane oraz deklarujemy wysokość miesięcznej składki. Po opłaceniu wpisowego następuje przyjęcie do stowarzyszenia. Formularz i więcej informacji znajdziecie na stronie sociowisla.pl

Pierwsza decyzja za Socios Wisła

Członkowie Socios Wisła Kraków mają już za sobą podjęcie pierwszej decyzji. Wspólnie zdecydowali, że pierwszym celem, który zostanie zrealizowany przez stowarzyszenie jest “Remont i wyposażenie szatni piłkarskich AP Wisła Kraków”. Propozycja, która została zgłoszona przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków zdobyła największe uznanie spośród pięciu propozycji, które zostały poddane pod głosowanie.

Akcja “Kibice Piłkarzom” zakończona

Do niedawna Socios Wisła Kraków prowadzili akcję “Kibice Piłkarzom” mającą na celu zebranie środków na pokrycie części należności klubu wobec zawodników, którzy, co nie jest tajemnicą, ze względu na trudną sytuację klubu, nie otrzymywali wynagrodzeń od lipca.

Łączne środki uzyskane z akcji wyniosły 49 297,87 złotych. Cała kwota zostanie przekazana klubowi jako darowizna celowa na wynagrodzenia dla piłkarzy i sztabu pierwszej drużyny Wisły.