Dzisiejsza potyczka Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin to bezpośrednia konfrontacja dwóch niezwykle wartościowych zawodników Lotto Ekstraklasy. Gospodarze mają w swoich szeregach Carlitosa Lopeza. Natomiast u gości popisami strzeleckimi w ostatnich tygodniach popisywał się Jakub Świerczok.

Aktualnie wymieniona na wstępie dwójka piastuje czołowe pozycje w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Świerczok obecnie z 15 trafieniami jest na drugiej pozycji, z kolei hiszpański zawodnik „Białej Gwiazdy” legitymuje się bilansem 14 strzelonych goli.

O ile zawodnik „Miedziowych” ma aktualnie więcej goli strzelonych, to biorąc pod uwagę klasyfikację kanadyjską, musi uznać wyższość Lopeza. Wszystko dlatego, że zawodnik, który najpewniej niebawem pożegna się z klubem z Grodu Kraka, zaliczył cztery asysty, przy dwóch kluczowych podaniach Świerczoka.

Dodajmy, że w pierwszy starciu w tym sezonie z udziałem Zagłębia i Wisły górą była ekipa z Dolnego Śląska, która pokonała krakowską drużynę 3:0. Jedno z trafień w tym spotkaniu zaliczył właśnie były piłkarz GKS-u Tychy.

Opracował ŁP