Z Radosławem Sobolewskim i Kazimierzem Kmiecikiem na trenerskiej ławce przystąpią do sobotniego spotkania z Pogonią Szczecin piłkarze Wisły Kraków. Po niespodziewanym odejściu Dariusza Wdowczyka, Biała Gwiazda w sobotni wieczór będzie walczyć o podtrzymanie dobrej passy. Z takim samym zamiarem na boisko wybiegną gospodarze meczu – piłkarze Pogoni.

Zajmująca obecnie siódme miejsce w tabeli Pogoń może się pochwalić świetną serią sześciu kolejnych ligowych spotkań bez porażki. W tym czasie podopieczni Kazimierza Moskala odnieśli trzy zwycięstwa, wygrywając kolejno z Legią Warszawa (3:2), Arką Gdynia (3:0) i Ruchem Chorzów (2:1). Tuż przed przerwą na mecze reprezentacji zremisowali na wyjeździe 1:1 z Lechią Gdańsk. Teraz liczą na wykorzystanie atutu własnego boiska.

Wisła ostatni raz pokonana w lidze schodziła z boiska 11 września, gdy na wyjeździe uległa 1:2 Jagiellonii Białystok. W kolejnych siedmiu spotkaniach drużyna Dariusza Wdowczyka odniosła cztery zwycięstwa i trzy razy dzieliła się punktami z rywalami. Bardzo dobra seria sprawiła, że Biała Gwiazda obecnie traci już tylko trzy punkty do pierwszej ósemki.

Na początku tygodnia z klubem pożegnał się niespodziewanie trener Dariusz Wdowczyk. Drużynę przynajmniej do końca obecnego roku ma poprowadzić trenerski duet Radosław Sobolewski – Kazimierz Kmiecik.

W pierwszym pojedynku obu zespołów w obecnym sezonie lepsza okazała się Wisła, która przed własną publicznością wygrała 2:1. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobywali Paweł Brożek i Rafał Pietrzak. Pogoń odpowiedziała jedynie trafieniem Jarosława Fojuta.

Wisła do sobotniego spotkania przystąpi poważnie osłabiona. Kontuzje eliminują z gry Rafała Pietrzaka i Zdenka Ondraska, natomiast za żółte kartki pauzować muszą Patryk Małecki i Boban Jović. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego prawdopodobnie nie będą także Maciej Sadlok, Mateusz Zachara i Richard Guzmics.

Szkoleniowiec Pogoni Kazimierz Moskal ma znacznie lepszą sytuację. Kontuzjowany jest bowiem jedynie Hubert Matynia.

18:00 POGOŃ SZCZECIN – WISŁA KRAKÓW