Po raz 32. w historii Wisła Kraków zmierzy się dzisiaj wieczorem z Koroną Kielce o ligowe punkty. Na swoim stadionie „Biała Gwiazda” nie przegrała z kielczanami od sześciu meczów.

Przewidywany skład Wisły Kraków na mecz Koroną Kielce

Pierwsza potyczka w lidze z udziałem obu drużyn miała miejsce w kampanii 1985/86 w stolicy województwa świętokrzyskiego, a szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła w tym boju Wisła, wygrywając 2:0. W tym samym sezonie krakowianie wygrali z Koroną także na swoim stadionie, triumfując 1:0.

Najwyższą w historii wygraną ekipa z Grodu Kraka zaliczyła z kielczanami 10 sierpnia 2007 roku w meczu w ramach trzeciej kolejki polskiej ekstraklasy kampanii 2007/08. Dowodzona wówczas przez Macieja Skorżę drużyna wygrała 4:0, a trafienia dla wiślaków zaliczyli: Paweł Brożek (dwa gole), Cleber i Andrzej Niedzielan.

Z wszystkich ośmiu ligowych porażek Wisły z Koroną tylko jedna miała miejsce na stadionie im. Henryka Reymana, a miało to miejsce 30 kwietnia 2010 roku, gdy kielecka ekipa wygrała 1:0 po golu Jacka Kiełba.

Warto zaznaczyć, że Korona nigdy nie wygrała z Wisłą różnicą więcej niż jednego gola. W poprzednim sezonie w starciu z udziałem obu teamów na stadionie przy ulicy Reymonta miał miejsce rezultat 1:1.

Ogólnie w 31 meczach Wisła wygrała z kielczanami 13 razy, remisując w 10 potyczkach. Bilans goli korzystniejszy ma także „Biała Gwiazda”, która zdobywała w bojach z Koroną 48 bramek, a tracąc 29.