Wisła Kraków w trakcie minionego weekendu zaliczyła swoje drugie z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie, pozostawiając w pokonanym polu Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tymczasem w najciekawszym spotkaniu ósmej kolejki rozgrywek Lech Poznań podzielił się punktami z Cracovią.

Odrabianie zaległości. Cel jasny: trzecie zwycięstwo z rzędu

Zmagania ligowe zaczęły się w piątek wieczorem. Już w pierwszym spotkaniu ósmej kolejki polskiej ekstraklasy padło osiem goli. Piast Gliwice, chociaż pierwszy zdobył bramkę, to ostatecznie mógł się cieszyć z jednego punktu, który dał mu gol strzelony rzutem na taśmę przez Michała Żyrę. Ekipa z Górnego Śląska zremisowała tym samym swój mecz 2:2.

W drugim piątkowy starciu Zagłębie Lubin zremisowało natomiast z Lechią Gdańsk. Już w trzeciej minucie „Miedziowi” wyszli na prowadzenie po trafieniu Lubomira Guldana. Ostatnie słowo należało z kolei dla Flavio Paixao, dzięki czemu potyczka zakończyła się rezultatem 1:1.

Cztery gole padły z kolei w sobotnich spotkaniach w ramach PKO Ekstraklasy, z czego aż trzy były udziałem piłkarzy „Białej Gwiazdy”. Wisła pokonała „Górali” z Bielska-Białej 3:0. Z kolei 1:0 piłkarze Śląska Wrocław zwyciężyli z Jagiellonią Białystok. Tymczasem w starciu Pogoni Szczecin z Legią Warszawa miał miejsce wynik 0:0.

Lider rozgrywek w postaci Rakowa Częstochowa pokonał natomiast w niedzielę 2:1 Stal Mielec. Z kolei zawodnicy „Kolejorza” tylko zremisowali na swoim stadionie z „Pasami”. Cracovia jest jednocześnie po przerwie na mecze reprezentacyjne bez porażki.

Na zakończenie ligowego grania w ramach ósmej kolejki PKO Ekstraklasy zawodnicy Górnika Zabrze pokonali w Grodzisku Wielkopolski poznańską Wartę, a wygraną spadkobiercom 14-krotnych mistrzów Polski zapewnił Jesus Jimenez, który ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli w trakcie trwającej kampanii. Liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców jest z kolei Thomas Pekhart.