Akcja kibiców #ReymonTTa22 nabiera tempa. Zgodnie z zapowiedziami, w piątek do sprzedaży trafiły specjalnie przygotowane plakaty-cegiełki. Cały dochód ze ich sprzedaży zostanie przeznaczony na opłaty związane w wynajęciem stadionu.

Jeszcze kilka dni temu gra Wisły na Reymonta 22 była poważnie zagrożona. Miasto przed podpisaniem nowej umowy domagało się spłaty całego zadłużenia. Wówczas pojawiła się oddolna inicjatywa kibiców, którzy poprzez sprzedaż plakatów-cegiełek chcieli zebrać potrzebną kwotę. Ostatecznie Wiśle, dzięki wsparciu Ekstraklasy, udało się porozumieć z miastem w sprawie spłaty zaległości, co umożliwi podpisanie nowej umowy na dzierżawę stadionu. Ta ma jednak zakładać wnoszenie na konto miasta z góry opłaty za wynajęcie stadiony przed każdym spotkaniem.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja finansowa klubu jest bardzo trudna. Kibice Wisły nie zmienili zdania i zamierzają kontynuować akcję, a środki z niej uzyskane będą przeznaczane na pokrywanie bieżących opłat za stadion.

Gdzie można nabyć plakat-cegiełkę?

Plakaty-cegiełki będą dostępne w dwóch wersjach. Standardowa cena będzie wynosić 100 zł. Kibice mogą jednak zdecydować się na nabycie wersji specjalnej w cenie 200 zł. Czym się wyróżnia? Na plakacie znajdzie się podpis jednej z legend naszego klubu.

W piątek do sprzedaży trafiło 500 plakatów w standardowej cenie 100 zł. Plakaty dostępne są do nabycia w stacjonarnym sklepie Wiślacki Świat, jak i internetowej sprzedaży poprzez oficjalny sklep naszego klubu. Plakaty można zamawiać tutaj >>. Plakaty z podpisami będą dostępne od środy.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach #ReymonTTa22 uruchomi kolejne możliwości wsparcia klubu, między innymi poprzez platformę Fans4Club.

Wisła popiera i zapewnia

Klub w oficjalnym komunikacie poparł inicjatywę kibiców i zapewnił, że wszystkie środki zostaną przekazane zostaną na opłaty związane z wynajęciem stadionu.

Utworzone zostanie także dedykowane konto do wpłat środków, którego stan będzie mógł sprawdzić każdy zainteresowanych. Szczegóły w komunikacie.