Wisła Kraków przegrała we wtorkowym meczu kontrolnym z Puszczą Niepołomice. Po zakończeniu spotkania kilka zdań na temat postawy „Białej Gwiazdy” w rozmowie z klubową telewizją wyraził Piotr Świątko.

Basha poleci na obóz do Turcji, Brożek i Boguski zostają w kraju

Wychowanek Wisły w trakcie wtorkowej potyczki z Puszczą pojawił się na placu gry w 49. minucie, zmieniając Rafała Pietrzaka. 19-latek nie ukrywał, że gra jego zespołu musi ulec poprawie przed startem rundy wiosennej.

– W meczu było dużo goli. Na pewno musimy z tego spotkania wyciągnąć rzeczy, które było dobre w naszym wykonaniu. W każdym razie w naszym wykonaniu były również błędy, które będziemy musieli skorygować – mówił Świątko przed kamerą klubowej telewizji Wisły.

– Na pewno musimy grać szybciej piłkę i być bliżej przeciwnika. Jestem w trakcie ćwiczenia gry w pressingu, więc myślę, że z tygodnia na tydzień nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej – dodał piłkarz.

W ostatnim czasie szeregi krakowskiej ekipy zasilili Lukas Klemenz i Łukasz Burliga. Piłkarz Wisły wypowiedział się na ich temat.

– Lukas jest z nami najkrócej w drużynie, ale jestem spokojny o to, że wraz z Łukasz Burligą będą mocnymi punktami zespołu. To będą mocne ogniwa naszej drużyny, które mogą podnieść jakość gry – skwitował Świątko.