Nowym szkoleniowcem krakowskiej Wisły został Artur Skowronek. Krótki komentarz na temat ostatnich decyzja w szeregach 13-krotnego mistrz Polski przedstawił w trakcie konferencji prasowej p.o. prezesa Wisły Kraków SA Piotr Obidziński.

Oficjalnie: Artur Skowronek nowym trenerem Wisły

– Stolarczyk został zwolniony z obowiązków prowadzenia pierwszego zespołu. Gorąco dziękujemy mu za te 514 dni z czego połowa była obarczona obawą o przyszłość klubu – mówił sternik krakowskiego klubu cytowany przez Sport.tvp.pl.

– Decyzja była niezbędna, by kontynuować rozwój klubu. To ważny moment. Ważenie wszystkich czynników zasugerowało, że jedynym możliwym rozwiązaniem jest teraz zmiana szkoleniowca – kontynuował Obidziński.

– Jako jedyny klub w Ekstraklasie mamy doświadczenie z pracy z najlepszymi trenerami na świecie, piłkarzy którzy zdobywali mistrzostwo Anglii, czy grali w Lidze Mistrzów – powiedział 37-latek.

– Trener Skowronek wpisuje się idealnie w pomysł na drużynę i zaprezentował najlepszy plan odbudowy drużyny i naszej pozycji w lidze. Jest to kluczowe zarówno w końcówce teraz zimowego grania, jak i przez wiosnę i granie czy w jednej czy drugiej połówce tabeli – zaznaczył Obidziński.

Odnotujmy, że Wisła aktualnie plasuje się na 16. pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy, legitymując się 11 punktami na koncie.